Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kiborulás határán állok....

A kiborulás határán állok. Nem tudok semmit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szerdán érettségi,megtanultam 98 tételt azthittem tudom,de ma elkezdtem ismételni és kb nem emlékszek semmire.A kettő világháborút képtelen vagyok megtanulni,pedif ma egész délután azzal foglalkoztam.Kb annyit tudok belőle h mik voltak a 2. vh pár fontosabb eseménye,de még az évszámot sem sikerült megjegyeznem.

Németből nem tudok egy tételt sem,és magyarból is elfelejtettem a költők verseskötetei.nagyon félek.Tiszta ideg vagyok,fáj a fejem,hányingerem van,a sírógörcs kerülget.Érzem h nem fog menni.Ráadásul az ötösért megyek majdnem mindenből kivéve a németet,ott beérném egy hármassal is.Érzem h azzal a tudással ami most van kb épphogy megkapnám csak a kettest.Már nemtudok mit csinálni.Már csak a holnapom van ismételni,de akkor is csak a délután mert délelőtt bekell mennem a suliba.

Nagyon nagyon félek.

Hogy tanuljam meg töriből ezt a kettő tételt?Még ismételni sincs nagyon időm,nemhogy megtanulni újra az összeset.

Pedig időben elkezdtem tanulni,azthittem menni fog.:(:'(:'(


2010. jún. 14. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, aludd ki magad.


A vizsgán lehet használni szöveggyűjteményt, térképet stb és ezek nagy segítséget nyújtanak. Majd ott eszedbejutnak a dolgok, csak ne aggódj, ne görcsölj. Bízz magadban.

2010. jún. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha év közben képes voltál jól tanulni, érettségin si előtudod hozni azokat az emlékeket.
2010. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

hallod nyugi már :D


Én egyszer olvastam át minden tételt, szinte semmilyen évszámot se tudok, és az irodalmat még el se olvastam és lehet h hiányzik is egypár. mit kell ennyire parázni? :D

10% kell mindenből, nem?

Megmondod h hitler gonosz volt, zsidókat ölt, bécsben született, jó rétor volt, az nsdap vezetője, Németo. kancellárja, diktátora. ez már szerintem megvan a kettes. ha ennyit el tudsz mondani, akkor viszont többet is, és simán lehet 5-ös is. csak hitesd el a tanárokkal h te tudsz.

2010. jún. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ma érettségiztem...reggel bementünk és mindenki be lett osztva hogy hány órakor melyik nap kezd.

És a legelső szériában benne voltam 2 voltam az egész suliból amikor meghallottam a nevem és tudatosult bennem hogy most itt kell maradjak és érettségiznem kell...áá ne tud meg úgy sírtam.

Teljes pánikban voltam.

Mindent elfelejtettem tegnap átnézni se tudtam semmit csak a törit...

A töri remekül sikerült de azok amiket nem tudtam átnézni...nem igazán mivel nem emlékeztem egyszerüen pedig megtanultam.

Némettel kezdtem nem tudtam megszólalni de kinyögtem vmiket....kétségbe esett próbálkozás volt.

Annyira pánikban voltam hogy nem tudtam megszolalni...

Hát meglássuk mi lesz szerdán kiderül mi hány pont lett.

Na szóval a lényeg ne izgulj ne tanulj már semmit csak olvasgasd át öket elötte levő nap és nem lesz semmi gond...nekem is át kellet volna:(

2010. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

ne félj én is így voltam.

amikor kihúztam a tételt töriből arra se emlékeztem, h tanultuk e egyáltalán, de lesz időd összeszedni a gondolataidat.

Mellesleg általában a tanárok nagyon segítőkészek(főleg az aki a 4 év alatt halálra szívatott))

csak nyugi, és hajrá!!!!!!

2010. jún. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is feküdj le korán. Reggel szintén kelj korán, olyankor jobban fog az agy. Igazán sikeres akkor leszel, ha este, lefekvés előtt elismételed a fontosabb dolgokat, így éjszaka raktározódik, reggel, meg csodálkozni fogsz, hogy mennyi mindent tudsz.


Napközben tarts minden félóra után egy szünetet (5 perc). Ezalatt most meg az arcod hideg vízzel, hogy élénkítsen kicsit fel, igyál egy jó nagyot, és irány tanulni!


Menni fog, ne félj!

2010. jún. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

:D Most azon nevetek, hogy én ugyanolyan vagyok, mint Te. Nekem senki nem tudja bemagyarázni, hogy ne idegeskedjek, nyugodjak meg, mert ez egyszerűen belém van programozva úgymond. :D Voltam már vizsgázni, és életem legszörnyűbb napja volt, bőgtem, hánytam, akkor tudatosult bennem, hogy mekkora hülye vagyok (nem tudtam egy tantárgyat), és a tanárok, meg az elnök előtt bőgtem. Kész szerencsétlenség voltam.

Mára már egy kicsit változtam, annyiban, hogy nem fogom azt mondani, hogy nem tudom megcsinálni, igenis megteszek mindent érte, és nem fogok vizsga közben bőgni. :D Elég utána, ha nem jön össze (bár akkor sem kellene).

Én tavaly előtt megtanultam minden tételt, és úgy voltam vele, mint Te, hogy amikor kellett volna tudnom, minden kiment a fejemből (+ rátett az izgulás, meg az, hogy bebeszéltem magamnak, hogy nem fog menni).

Most, az érettségire kicsit másképp terveztem az egészet, az utolsó hétre (mostanra) hagytam mindent. :D

Ma kezdtem neki az irodalomnak, már megvan (úgy ahogy) 10, éjszaka nem alszom (nem bírok a meleg miatt csak reggel 5-től aludni), így a másik fele éjszakára marad.

Tehát naponta egy tantárgy, és végzek (remélem).

Egy hét alatt nagyon remélem, hogy nem megy ki a fejemből (bár én magolós vagyok), de igyekszem úgy tanulni, hogy megmaradjon a fejemben.

Nyugodj meg, próbálj pihenni, játsz valamit a net-en, még holnap délelőtt szerintem olvasgasd át őket, de késő délután, estefelé már semmit! Netezz, pihenj, legyél a szabadban. :)

SIKERÜLNI FOG, MERT MEGTANULTAD!!! :)

Sok szerencsét, és várom, hogy megírd a jó feleleteket! :)))

[Egy izgulós lány :D]

2010. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!