Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Javító érettségire készülök a...

Javító érettségire készülök a jövőben, a ponthatárokkal viszonylag tisztában vagyok (tavalyiakkal). Az is meg van milyen irányban mennék, de van olyan érettségim, amit nem szeretnék javítani, hogyan?

Figyelt kérdés

Meg van melyik tantárgyakból akarok javítót tenni, de két adott problémám van. Magyarból nem akarok újra érettségizni, igazából az nem oszt nem szoroz a felvételinél. A problémám ennél, hogy amikor még én érettségiztem, rohadtul nem tanultam magyarra, annyira, hogy kevesebb, mint 25% lett, ami miatt felvi.hu hiba üzenet jön fel, hogy ez elégtelen, amikor érettségiztem az a százalékpont még elégségesnek számított 2009-ben.

A kérdés az, hogy most ebből is tegyek javítót, ami megoldható, de feleslegesnek találom, vagy ez az érettségi évre számítva, ugyanúgy elfogadják felvételinél?


Második probléma, amit nem nagyon tudok:

Egy új érettségivel akarom bővíteni a listát a meglévőek mellé, ez pedig jelenesetben egészségügy ismeretek. A cél adott és az anyagok is meg a hozzá való lelkesedés is.

A problémám az, hogy ebből tizedikosztályban volt az utolsó biológia orám, ami azt jelenti hogy utolsó két évről nincs semmim. Kell-e valami különbözeti vizsgát tennem, ha neki akarok indulni az érettséginek?



2018. máj. 14. 03:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Elfogadják.

Nem kell.

2018. máj. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, szakközépbe vagy gimibe

jártál?

2018. máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Bár az már mindegy
2018. máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én már ebben a rendszerben érettségiztem, felvételiztem, szóval azt nem tudom, hogy a régi hogyan működik stb., de szerintem el kell, hogy fogadják. Ebből nem hinném, hogy lenne bármi probléma.


Nem kell semmilyen vizsga, ha már van érettségid, akkor bármiből érettségizhetsz bármilyen szinten.

2018. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egeszsegugybol nincs erettsegim, Ezett kerdeztem hogy kell el valamit tennem h elkezdhessem,mivel hogy sose volt akkoriban oram rola, most tanulok ra es jobban tnaulnek ha lenne anyagom de sajnos nincs meg meg minden.
2018. máj. 14. 17:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Kicsit csodálkoztam a kérdéseden, de elolvasva kiderült, hogy te ismétlő érettségit akarsz tenni, nem javítót.

Különbözetit már nem is tehetnél, ha akarnál sem. Bármilyen tantárgyból bármilyen szinten jelentkezhetsz, akár tanultad, akár nem, persze pénzért.

2018. máj. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!