Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógytornász szakon kötelező...

Gyógytornász szakon kötelező a testnevelés?

Figyelt kérdés
Gondolom mivel egy bizonyos szemszögből testnevelő, mozgással foglalkozó ág, így megkövetelik. Viszont, ha én pont mindig könnyített testnevelésre és gyógytornára jártam suli alatt, akkor ezt elfogadnák, vagy ugyanúgy a többiekkel részt kéne vennem a rendes testnevelésen, hogy bizonyítsam a fizikai állóképességem?

2018. máj. 15. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt, hogy "rendes testnevelés" felejtsd el, egyetemen már nincs ilyen, hogy az egész évfolyammal/csoporttal együtt tesizgettek.

Nem tudom melyik egyetemre jelentkeztél, de gondolom máshol sem nagyon lehet eltérő a rendszer. SZTE-n 2 félév tesit kell elvégezni az első két évben (úgy beosztva, ahogy szeretnéd, tehát pl. lehet az is, hogy jársz az 1. meg 4. félévben), és nagyon sok sport közül lehet választani. Pl. zenés köredzés, úszás, jóga, gerincjóga, fitball, küzdősportok, labdajátékok, trx, stbstb, de van gyógytesi is, vagy akár felmentést is kaphatsz. De tényleg annyi minden van, hogy kb. kizárt, hogy ne találnál olyat, ami tetszene, és szívesen bejárnál rá.

2018. máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Még nem jelentkeztem sehova sem, sajnos később született meg bennem az elhatározás, és még szeretnék tájékozódni az adott szakról/szakmáról. A PTE közelebb lenne nekem, de nem találtam még infót az órákról.

2018. máj. 15. 23:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pécsen nincs kötelező tesi. Még választható sportok sem, amiről előttem írtak. Ha nagyon szeretnél van pár más karon hirdetett kurzus amire járhatsz, de ez csak lehetőség. Régen itt is volt kötelező. Én 2012-2016 között jártam, akkor így volt.
2018. máj. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy volt osztálytársam a SOTE-n tanult gyógytornásznak, volt valamilyen szintű testnevelésük (ne úgy képzeld el, mint az előző 12 év intézményesített kínzásait), középiskolában ő is gyógytornára járt.
2018. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én jelenleg is Pécsen tanulok, nincs kötelező testnevelés. De 0 kreditért tudsz felvenni különböző sportokat ha akarsz.
2018. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!