Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik orvosira készülnek, mi a...

Akik orvosira készülnek, mi a véleményetek a mostani biosz érettségiről, illetve hogy álltok a kémia érettségihez?

Figyelt kérdés
Szerintem picit nehezebb volt most a biosz, mint tavaly, a 2016 májusihoz képest meg pláne.
2018. máj. 16. 12:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is elég kemény volt most a biosz. A kémiát tanulgatom, de igazából nem esek kétségbe ha nem sikerül idén:)
2018. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is nehéz volt az idei biosz,megoldókulcs alapján nem is sikerült nekem jól sajnos. :(

Osztálytársaim szerint is átlagos/nehéz volt,még senkitől nem hallottam,hogy neki ez könnyű volt.

Kémián az esélytelenek nyugalmával indulok.

2018. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
második válaszoló ne aggódj, ott az októberi vizsgaidőszak:) én is akkor megyek ha idén nem sikerül:)
2018. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére megy a biokémia, így nem tartottam olyan vészesnek a bioszt. Azonban a fehérjeszintézises ábrában elég durván belezavarodtam, ott sok pontot vesztek. Illetve az esszénél is tuti vesztek, mert a keletkezett anyag felhasználásába bonyolultabban gondoltam bele, mint amit végül most a megoldó írt, így az valószínűleg nem lesz jó.


Összességében 80 plusz mínusz pár pontot számoltam, de sok múlik a javító tanáron is, hogy a kifejtős válaszokat hogy értékeli.

A kémiára készülgetek, de nincs túl nagy motivációm :D Ott a számolásoktól félek igazán.

2018. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy elég nehéz feladatsor volt, mi az osztályból kb. 10-en emelteztünk, és csak EGY srác mondta, hogy neki ment, de ő OKTV-döntős volt.


Én speciel a fehérjeszintézises ábránál buktam el több pontot, mindenhonnan máshonnan csak 1-2-t, volt néhány hibátlan feladatom is. Biztos hogy nem fog a tavalyi fölé menni a ponthatár, és ha a kémiába is beletesznek valami szivatósabbat, akkor még csökkenni is fog szerintem.


Egyébként én egy alkalmazással gyakorlom a kémiát. Play Áruházból ingyenesen letölthető, fent van az összes eddigi kémia érettségi, de úgy hogy a feladat alatt egy sárga gombra kattintva rögtön látod is a megoldást. És ennek az alkalmazásnak van egy olyan funkciója, hogy sorsolás, ami teljesen véletlenszerűen választ neked a több száz feladat közül egyet. Másrészt átnéztem a kísérleteket is, mert nagyon sok hasznos info van bennük, és kb. ezek kellenek a "Kísérletelemző" feladatok megoldásához. :D


Te hova jelentkeztél? :)

2018. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ötös válaszoló, ezt az alkalmazást meg tudnád mondani?:)
2018. máj. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hűha, köszönöm a sok választ! :) Én a dote-ra pályázok.


Egyébként én igazából csak kémiából érettségizek most először, a bioszt már 2 éve letudtam, szerencsére akkor iszonyat könnyű volt, a szóbelit is kimaxoltam így lett 90%-om, de most nagyon kíváncsi vagyok a kémiára -legfőképp a számolásos feladatokra-, meg a ponthatár alakulására.


Egy kalappal mindenkinek péntekre (is)! :D

2018. máj. 16. 22:10
 8/13 anonim ***** válasza:
kérdező te így kihagytál 2 évet?
2018. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
igen, de abból 1 évet egyetemre jártam :)
2018. máj. 17. 10:38
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az az alkalmazás neve MatematicA.

Matek, biosz, kémia, töri érettségik vannak fent, ne tévesszen meg senkit a neve, csak azért ez, mert a fejlesztő elsősorban matek-info szakos tanár.

2018. máj. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!