Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan szoktatok elméletet...

Ti hogyan szoktatok elméletet tanulni?

Figyelt kérdés

Nemsokára szóbeli vizsgám lesz és úgy érzem nem bírok rá felkészülni. Órákon oda figyeltem, tanultam és mint ha semmit se tudnék. Az anyag száraz és unalmas és akárhogy tanulom nem marad meg semmi. Ti hogy szoktatok tanulni

Délelőtt, délután, este? Hány órát, valami hasznos tanácsnak tudnék örülni.



2018. máj. 25. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatod kreatívabb módon feldolgozni az anyagot. Például készíthetsz egy-egy elméleti részhez mind map-et. Vagy kiemelheted színessel a fontos információkat. Több dolgot össze lehet hasonlítani táblázat készítésével.
2018. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A színes dologgal próbálkozom. Délelőtt vagy délután érdemesebb tanulni?
2018. máj. 25. 14:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Érettségi vizsgád lesz? :D

Mondogasd hangosan, logikusan fűzd össze az adatokat mondatokba.

Tűzz ki magadnak egy célt hogy X tételt megtanulsz így egy nap.

2018. máj. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Neked kell kitapasztalni, hogy mikor tudsz jobban tanulni. Van, aki délelőtt alszik és egész éjjel, reggelig tanul és van, aki korán reggel kel és délelőtt tanul.


Én úgy készülök fel a nehezebb vizsgáimra, hogy legelőször megnézem, hogy hány napom van felkészülni és felosztom, hogy melyik nap hány tételt veszek át. A vizsga előtti utolsó napot mindig szabadon hagyom, hogy ha esetleg lemaradnék vagy még valamit újra át szeretnék nézni, akkor legyen időm rá. Van egy napi rutinom reggel 6-7 között kelek, összeszedem magam (reggeli, felöltözés stb), úgy csinálom, hogy 8-kor el tudjak kezdeni tanulni. Az elméleti anyagot elolvasom többször, elismételgeten magamban, megpróbálom elképzelni, megérteni a dolgot, így nem csak magolás lesz. Ha több adatot kell megtanulnom egy összefüggő szövegből, akkor kijegyzetelem egy lapra a fontos dolgokat. Ha úgy érzem, hogy az olvasgatás nem elég, akkor hangosan felolvasom a dolgokat. Addig ismételgetek mindent, ameddig magamtól is fel tudom mondani az egészet gond nélkül. Délig folyamatosan tanulok, délben ebédelek, tartok egy óra szünetet. Utána folytatom a tanulást, ha nagyon fáradtnak érzem magam (mondjuk csak olvasok, de nem fogom fel a dolgokat), akkor tartok 10 perc szünetet, ez alatt sétálok egyet vagy facebookozok, vagy csak simán ledőlök pihenni. Nap közben folyamatosan eszem valami "apróságot" (gyümölcs, csoki, keksz, ilyesmi), sokat iszok (vizet, teát, napi maximum 2 kávét). Este 10-ig folyamatosan tanulok, utána lezuhanyozok, vacsorázok és alszom. Én úgy tudok a legjobban tanulni, ha legalább 7-8 órát alszom naponta, úgyhogy ha nem fejezem be a tételeimet aznapra, akkor is inkább hagyom és alszok, hogy másnap kipihenten tudjam folytatni.


Ez csak az én módszerem, de mindenkinek saját magának kell kipróbálni, hogy mi válik be neki a legjobban. Neked kell tudni, hogy pl éjjel szeretsz fennmaradni vagy inkább hozzám hasonlóan "korán" fekszel. Neked kell kitapasztalni, hogy úgy jegyzed-e meg hamarabb a dolgokat, ha saját jegyzetet készítesz vagy ha csak olvasod a könyvből magadban vagy hangosan.

2018. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az érettségin már szerencsére túl vagyok, szakmai vizsgám lesz kb 20 nap múlva. 60 tétel van. Délelőtt tanulgatom de estére teljesen elfelejtem. Ez ellen szeretnék tenni. Köszönöm és megpróbálkozom a te módszereddel.
2018. máj. 25. 21:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el az egész oldalt egyszerre, nagyon odafigyelve. Így megjegyzed, hogyan "néz ki" az oldal, innentől pedig könnyebb lesz behelyettesíteni a tananyagot a "képbe".

Hangosan is visszamondhatod magadnak, én egy kicsit viccesebb, hozzám közelebb álló stílusban szoktam (pl. megváltoztattak x dolgot mert az úgy jó). Csak figyelj arra, hogy ne így mondd el a vizsgán :D


Egyébként meg én személy szerint mindenhova magammal viszem a könyvemet és abban a tíz percben amíg megkapom az ebédem is gyorsan átolvasom - így jegyzem meg, hogyan néz ki lap.

Szüneteket olyan óránként szoktam tartani öt percet (facebook stb.), ha nagyon lefáraszt, akkor pedig iszok egy kávét :)


Sok sikert!

2018. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!