Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológus vagy Programozó?

Pszichológus vagy Programozó?

Figyelt kérdés
Mind a kettő nagyon érdekel de nem tudom hogy melyik éri meg jobban. Melyikből lehet később jobban megélni,melyikhez milyen suli kell.

2018. máj. 28. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
mind2höz jó az egyetem. mind2ből meg lehet élni ha jó vagy benne, de ahhoz neked is folyamatosan fejlődnöd kell.
2018. máj. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Legyél programozó, nem hülyékkel kell egész életedben foglalkozni... :) Nagyon szeretned kell amúgy az embereket, mert pszchológusként egész életedben a panaszkodásiakat kell hallgatnod.
2018. máj. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Programozó, ma erre van kereslet és ebből van hiány!
2018. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Én mesterképzésen vagyok pszichológián, ha egy kicsit is érdekelne és lenne képességem hozzá, biztos, hogy programozónak mentem volna. Garantáltan lesz munkád, meg is fizetnek, presztízse is van.

Legrosszabb esetben pedig ha úgy érzed, még mindig tanulnál pszichológiát, legalább programozói fizetésből lazán kifizeted majd a tizenéves képzési utat.

2018. máj. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Én is pszichológiát hallgatok, és azt javaslom, légy programozó:D
2018. jún. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Csakis programozó!!!
2018. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Legyél programozó, nem hülyékkel kell egész életedben foglalkozni"

Ezt már ~2 évtized IT szakmában eltöltött idő alapján cáfolnám. Ezzel nem hülyézek le minden ügyfelet de kijutott már belőlük. Most már van annyi rutinom hogy a nehéz eseteket időben felismerem és lerázom.

Az sem igaz hogy a pszichológus csak hülyékkel és pszichopatákkal találkozik. Rokonom pszichológus. Többet keres !!! mint én pedig én is annyit keresek vállalkozóként amennyi munkát csak elbírok vállalni és egyre magasabb óradíjakkal kalkulálok. Amíg én bajlódok azzal hogy jönnek vissza az ügyfelek hogy ezt vagy azt mégis mésképp akarják és csak húzzák a fejlesztési időt és szinte egész nap töröm magam sokszor már monotonná váló munkákkal addig a pszichológus rokonom csak lazán beautózik az irodájába és napi pár órában meghallgatja a pácienseket és nap végén hazamegy. Elmondása alapján az iskola sem volt neki nehéz. Míg ha az informatikát választod akkor alaposan kösd fel a gatyád.

Lehet hogy a csapból is a "nagy informatikus hiány" folyik de hidd el hogy nem a 4 hónapos programozóiskolákból kikerült emberekből van hiány (egy 4 hónapos iskolát végzett orvosnak hagynád hogy megműtsön vagy egy 4 hónapos gyorstalpalós autószerelőre rbíznád az autódat?). A jól képzett és tapasztalt és speciális tudással felvértezett informatikusokból van hiány akik ráadásul olcsón dolgoznak. Mivel egy IT-s sem olyan hülye hogy speciális tudással és minimum 3 év tapasztalattal elmenjen olcsón dolgozni ezért van hiány.

Vázolom neked a jövőt. A programozók munkáját is át fogják venni a szoftverek. Már most készülnek olyan szoftverek amelyeknek már csak vázolni kell hogy mit akarsz és legenerálják a kódot. A kulcsszó a mesterséges intelligencia: a programozók munkáját is át fogják venni hamarosan.

Míg pszichológusra mindig szükség lesz amíg élnek emberek. Egy gép nem fogja pótolni azt hogy egy ember bizalmasan meghallgat és szól hozzád néhány jó és kedves segítő szót.

2018. okt. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!