Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Beadhatom igy a kervenyt?

Beadhatom igy a kervenyt?

Figyelt kérdés
Szoval, az egyetemet allami osztondijjal vegeztem 3 even at, de nem tudtam befejezni es mar nem is tervezem, valamint egy targyat nem teljesitettem 3 sikertelen felvetel utan sem,nigy el is bocsajtanak valoszinuleg. Lattam hogy mikor kikuldik a visszateritesi kotelezettseget, ami hatalmas osszeg lenne, akkor be lehet nyujtani egy kervenyt, ugynevezett “visszaterites helyett hazai munkaviszony fenntartas” vagyis az elhasznalt feleveiddel megegyezo idotartamot le kell dolgoznod Magyarorszagon, igy nem kell visszafizerni semmit. Na marmost, nekem van egy cegem es egy kis ruhaboltom mar evek ota, ez beleszamit a hazai munkaviszony fenntartasba? Vagyis igy meg fogok felelni a kervenynek, hogy ceg es uzlet tulajdonos vagyok, nem pedig bejelentett alkalmazott?

2018. jún. 6. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
2x lehet kérni rektori kérelmet. Mivel " ki akarnak rakni " , mert 3x nem sikerült írj kérvényt, hogy mégegyszer megpróbálhasd. Ezeket engedélyezni szokták, ha szépen megfogalmazod és következő félévben erre iszonyatosan rátanulsz és megcsinálod.
2018. jún. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az első válaszoló nem a kérdésre válaszolt . Én is hasonló cipőben járok , 3,5 évet jártam, nem tervezem befejezni (nem akarok az lenni, + elegem lett és meguntam, nem ment stb), azóta bejelentett munkahelyem van és le is töltöttem egy kérvény sablont, ha jön csak ki kell tölteni és elpostázni. Ha be vagy jelentve normálisan a saját cégedben nincs mitől félni. Én úgy vagyok vele, ha a jelenlegi munkám esetleg nem menne, mennék máshova de bejelentve szigorúan ! Azt fogadják el csak. Meg egy indoklást röviden írj + a munkahelyed adatait, a többinek utána néznek úgy tudom. Hajrá !
2018. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!