Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orosz vagy nemzetközi tanulmán...

Orosz vagy nemzetközi tanulmányok szakon érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Ha orosz, akkor ELTE, ha nemzetközi tanulmányok, akkor pedig Corvinus. Melyikben van több lehetőség? A mesterképzések érdekelnek elsősorban. :) Köszönöm előre is!
2018. jún. 8. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Van már alapképzésed (BSc-d) valamilyen irányba? Te kérdezted a minap, hogy folytasd-e az oroszt, nem?
2018. jún. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az alapszakot nem Magyarországon végzem, de a mestert már ott szeretném és mindkét helyen elfogadják a diplomámat :)
2018. jún. 30. 23:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre így nehéz felelni, de ha azt kérdezed, mire érdemes, akkor Corvinusra vagy BGE-re érdemes 3 éves levelező alapképzésre (pénzügy, gazdálkodás ilyenek) és ugyan ez 3 éves, de tudsz mellette dolgozni és a papír meg a tudás többet ér minden egyéb opciónál, kiváltképp ha jól beszélsz idegen nyelven mellette. Gondolj bele egy külkereskedő tökéletes orosz tudással...


Ha orosz az alap nyelved akkor gondold át milyen többletet adna az orosz MA. Szerintem ez is jó választás, ha tanítani akarsz vagy tolmácskodni. De: ha az üzleti életben akarsz elhelyezkedni akkor ld a fenti opciót. Én magam azt választanám, hogy orosz mesterképzés és mellette a levelező gazdasági képzés. Ezt konkrétan ma is választanám a magam helyében is.


A nemzetközi tanulmányok egy humbug szak, akkor menj ide ha diplomata akarsz lenni, de inkább akkor se. Nem tudom ez mitől ilyen népszerű, szerintem csak jól hangzik.

2018. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

Az ELTÉ-n van olyan orosz mester, amit az egyik tanárom említett, nem olyan rég indult és foglalkozik Oroszország történelmével, gazdaságával, politikájával, kultúrájával... Ez nagyon érdekelne. A nemzetközi tanulmányokhoz hasonló alapszakon vagyok, csak itt más a neve, de lehet "specializálódni" Oroszországra és Eurázsiára (mint térségre). Legszívesebben nagykövetségen vagy konzulátuson dolgoznék. A gazdaságot korábban azért lőttem ki, mert a matekot soha nem szerettem, igazából mindig azt vártam, hogy ne legyen hozzá több közöm. :) De pl. a nemzetközi gazdálkodás az mennyire matekos? Talán az az egy még tetszene valamilyen szinten.


És köszi még egyszer a választ, átgondolom! :)

2018. júl. 1. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!