Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz letenni az...

Mennyire nehéz letenni az emelt töri szóbelit?

Figyelt kérdés
67% lett az írásbelim (70% teszt, 64% esszé). A szóbelivel együtt 45%-ot kell elérni, hogy meglegyen, szóval nem kell sok pont. Viszont nagyon félek, főleg mert külföldi vagyok, nem a mo.-i tanterv szerint tanultam, vannak hiányosságok. Úgy fog kinézni, hogy folyamatosan beszélnem kell, vagy majd kérdezgetnek? (A középszintűn itthon olyan volt, mintha csak beszélgettem volna a tanárommal.)

2018. jún. 9. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kihúzod a tételt meg van hozzá forrás (néhány kép meg szövegrészlet). Kapsz X percet, nem emlékszemszem mennyit az alatt össze kell írnod egy vázlatot és úgy kell kidolgozni hogy az adott forrásokat is valahogy bele kell illeszteni a feleletbe. Ezután leülsz a tanárok elé, elmondod szépen a tételt és ha jól sikerült csak 1-2 kérdést tesznek fel mert pl. valamit kihagytál esetleg pontatlannak ítélték. Ha viszont nekik kell kérdezgetni akkor baj van, mert lehet bekérdeznek olyat amiről fogalmad sincs. A legjobb ha magadtól tudsz beszélni folyamatosan.


Amúgy annyira nem nehéz, viszont nem tudom mennyire befolyásol hogy külföldi vagy.

2018. jún. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Annyiban biztosan befolyásol, hogy heti 2 óraszámban tanulunk törit, míg Mo.-on tuti gyakoribb. Nem mélyülünk el annyira a témákban, plusz nálunk szó sincs aktuálpolitikáról és ilyesmikről, hogy pénzpiac, alkotmány stb.
2018. jún. 9. 16:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, milyen szakra jelentkeztél és hova?
2018. jún. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is külföldi vagyok, és izgulok a töri szóbeli miatt. Nekünk is heti 2 törink volt gimiben, és mi sem tértünk ki olyan témákra, hogy alkotmány, gazdasági ismeretek stb.

Amúgy a 3-as voltam.

2018. jún. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is most fogok szóbelizni belőle. Minimum 30 perc felkészülési időd van, de lehet, több is. 20percet kell kb. beszélned. Ha utána kérdést tesznek fel az nem feltétlenül rossz. A tanáraink mondták, hogy akkor ne ijedjünk meg, mert attól lehet 100%-os is. Tavaly infó közepet csináltam, nagyon jó tételt húztam, de akkor is voltak kötelező kérdések, amiket fel kellett tenni. Végül 100%-os lett a szóbelim és az elnök emléklapot is adott, hogy egy élmény volt hallgatni, szóval abszolút nem kell megijedni, ha kérdeznek. ;)
2018. jún. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm :)

3-as, írok privátban

2018. jún. 10. 19:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Letenni nem nehez, jol megcsinalni azert kihivas. De ha nem kell mindenkepp max pontosra sikerulnie, szerintem nem veszes
2018. jún. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Végül is sikerült, bár olyan témát húztam, amiért nem rajongok. De a tanárok is nagyon jóindulatúak voltak, ha kérdeztek, próbáltak rávezetni a válaszra :)
2018. jún. 13. 07:12
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik tételt húztad?
2018. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!