Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nőttek meg 2009-ben...

Miért nőttek meg 2009-ben drasztikusan a felsőoktatási ponthatárok 2008-hoz képest? És idén?

Figyelt kérdés

Nézegetem, hogy például jogász, vagy közigazgatási szakokon 20-50 pontos emelkedések voltak. Ennek mi az oka?

Ha van egy szak ahová ugyan annyi államilag támogatott embert vesznek fel mint tavaly, és kevesebben jelentkeztek akkor nagyobb az esélye hogy csökken a felvételi ponthatár, minthogy nő?


2010. jún. 16. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A felvételi ponthatárt nem úgy döntik el, hogy a hasukra ütnek, és azt mondják ez most 420 lesz, amaz meg 290. Attól függ, hogy a felvételizők hogyan teljesítettek az érettségin. Pl. x szakra felvesznek maximum 60 embert. A hatvanadik embernek 359 pontja van, akkor a ponthatár 359 pont lesz. De ha pl. az 58-59-60-61-62. emberkének is 359 pontja van, akkor az 57.-nél húzzák meg a határt.

Én ezt így hallottam. :) És logikusnak is tűnik, remélem valamennyire érthető volt. Szerintem idén amúgy csökkenni fognak a pontok (nem mindenhol), mert az érettségik is rosszabbul sikerültek a tavalyi évhez képest.

2010. jún. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2009-ben allitolag konnyebb volt az erettsegi, igy a diakok tobb pontot ertek el, ergo nott a ponthatar, mert MINDIG a diakokhoz viszonyitva dol el mennyi lesz
2010. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2009-ben jött ki az első "0. évfolyam", 2008-ban be akarták vezetni a tandíjat, csak a jelentkezési időszak után volt róla a népszavazás, sokan ezért nem jelentkeztek. De nem 2009ben voltak magasak, hanem 2008-ban alacsonyak. A 2009-es pontok, ha arányaiban nézed őket, nagyjából megfelelnek annak, ami a 144 pontos rendszerben volt.
2010. jún. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!