Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orosz alapszak után folytassam...

Orosz alapszak után folytassam a tanulmányaimat orosz mesterszakon, vagy inkább nemzetközi tanulmányokon?

Figyelt kérdés

Az ELTE orosz alapszakán vagyok, itt jeletkezhtek majd a ruszisztika MA-ra (Oroszország-szakértő) vagy esetleg a Corvinus nemzetközi tanulmányok MA-ra. Nem igazán tudok dönteni, mindkettő érdekel. A későbbiekben szeretnék PhD-képzésre is jelentkezni, ha úgy alakul. Szerintetek melyikben van több lehetőség?


Köszönöm előre is ha valaki segít!


2018. jún. 15. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A nemzetközi tanulmányokra is felvennének bölcsész BA-val? (Újabb bizonyíték, hogy büfé-ruhatár szakról van szó.) Ha nem szeretsz egyetemen tanulni, akkor menj egyböl a nemzetközi ruhatárszakra, és azzal már el tudsz helyezkedni mint titkárnő valami minisztériumban. Ha viszont szeretsz tanulni, akkor fejezd be az orosz MA-t és mellette vagy utána tanulj valami diplomácia vagy ilyen szakot ha ez érdekel.
2018. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, felvennének, már utánaérdeklődtem. Szóval, ha a nemzetközi tanulmányok a "nemzetközi ruhatár szak", akkor milyen "diplomácia szakot" javasolsz az orosz után?


Szeretek és akarok is tanulni, de az érdeklődési köröm ezen az irányvonalon mozog. Nem lustaságból mennék oda, hanem mert nagyon érdekel. De tudom, hogy sok helyen elég negatív a megítélése.


Amúgy nem tudom, befolyásol-e bármit, de a mesterrel párhuzamosan tolmács-fordító képzésre is jelentkeznék az ELTÉ-re, bár a nyelvpárt még nem döntöttem el.


A választ egyébként köszönöm! :) Szóval eddig egy pont az orosz MA-nak.

2018. jún. 15. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Előre bocsátom, hogy nem értek a diplomáciához, és tényleg a nemzetközi kapcsolatok szak tűnik első pillantásra a legkézenfekvőbbnek. Ezért alapjáraton egy opció a bölcsész MA + nemzetközi kapcsolatok MA lehet, hogy jó megoldás a diplomáciában.


Viszont őszintén én inkább néznék mellé egy külkereskedelmi szakot – sokkal nehezebb, de sokkal-sokkal többet is ér.


Ha meg nem szereted a matekot, akkor lehet, hogy az NKE-n vagy Zrinyin néznék valamit.

2018. jún. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb választ is, átgondolom majd! :) Szerencsére még van időm eldönteni. :) És mondjuk ezzel a ruszisztika MA-val sem lőnék mellé nagyon, ugye? Oroszország kultúrájával, politikájával, gazdaságával és EU-s kapcsolataival foglalkozik. Szóval hasonló tematika, csak speciálisabb és soooookkal kevesebben végzik el (évente kb. 5-10 ember?).
2018. jún. 15. 18:18
 5/6 anonim ***** válasza:
11%

Semennyire se lősz mellé, és nagyon jó döntés, hogy befejezed az egyetemet! Egyrészt hasznos is, másrészt meg nagyon jó, hogy azt tanulhatod amit szeretsz, becsüld meg!


Viszont semmi sem akadályoz meg abban, hiszen ide ingyen járhatsz, hogy mellette felvegyél például egy szombati azaz levelezős gazdasági szakot. Külkereskedelem vagy marketing, és máris sínen vagy. Az se árt, ha már egyetem mellett elmész valami könnyed gyakornoki munkára valahova.

2018. jún. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kicsit off, inkább kiegészítés. Az ELTE-n nincs orosz tolmácsképzés BA után. Csak MA után van egy 2 féléves képzés, ami csak (a te esetedben) orosz tolmács/fordító végzettséget adna. A BME-n és a SZTE-n lehet csak orosz + másik nyelv (angol vagy német; Szegeden azt hiszem, csak angol) tolmács/fordítónak tanulni.
2018. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!