Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudnám megszokni hogy nem...

Nem tudnám megszokni hogy nem iskolába járok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eléggé hülyén hangzik,de már 13éve ez volt számomra a megszokott és nem tudnám megszokni hogy dolgoznom kell és nem az iskolába mennem

Most fejezem be az érettségit egyébként

Nem azért mert ott annyira jó meg de jó hogy tanulhatok csak ezt szoktam meg és nem is akarom hogy más legyen suli helyett

Keresgéltem hasonló kérdéseket,de nem találtam kicsit úgy érzem én vagyok egyedül ilyen hülye :D


Egyébként a börtönben is van ilyen a rabokkal, aki már nagyon régóta ott van az nem tudja máshol elképzelni már a hátralévő életét és ha kikerül inkább csinál valami buncselekményt hogy a börtönbe kössön ki megint


Mivel nem vagyok fényes tanuló gondolkodtam rajta,hogy újra fogok érettségizni 2 tantárgyból,hogy egyetemre mehessek tovább


Valaki élte meg hasonlóan a helyzetet?



2018. jún. 16. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Most érettségizek én is, nekem is furcsa, hogy 3 év és dolgozok majd. De várom már, mert végre azzal foglalkozhatok, ami érdekel és pénzt is kapok érte. Ne aggódj, bele fogsz rázódni abba is.
2018. jún. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Eleinte énis így voltam ezzel, nem vagy egyedül nyugi :D

Fél éve még nem akartam egyetemre menni, de az osztályfőnököm kérdezett valamit, én meg kínomba rábólintottam mert nem értettem. Másnap hozott egy rakatnyi papírt, hogy ez segít megírni az életrajzod és jelentkezhetsz egyetemre. Már be is írtam a suli fiókodba. Mondon wtf 😅 Mindegy, nem mondtam már nemet, és hát most fel is vettek az egyetemre, aminek nagyon örülök, mert olyan szakra vettem fel amit nagyon szeretek, és mert elképzeltem hogy mi lenne ellenkező esetben. Ugyanúgy bejárni valahova, csak ülés és tanulás helyett most elvárásokat kell teljesíts, utasításokat nyeled, fizikai munka, nincs nyári szünet stb. Szóval végül nem bántam meg így hosszas hetes gondolkodások után.

Meg anyám azzal bíztatott az egyetemre, hogy addig el leszel tartva amíg tanulsz :D Így hát belementem.

Meg nem bírnám ki a tudatot amikor már 21-22 éves leszek, hogy "te édes Isten már meglenne a diplomám de helyette meg itt tengődök" érzést. A végzettség nem feltételes az élet elkezdéséhez, de azért jó ha ott van az B tervnek a zsebedben. Meg egyetem elvégzése után talán már olyan idős és érettebb leszek, hogy könnyebben belevágok az életbe.

Szóval örömmel várom kihívásokat a kövi 3 évben. Remélem nem fogy el a motiváció :D

2018. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Sok ideig velem is hasonló volt, nagyjából a mesterképzést ezért csináltam meg (egyetem mellett heti 20 órában dolgoztam, viszont éreztem, hogy a heti 40 nem menne, jobban élveztem az egyetemi létet). Aztán ez az MSc utolsó előtti és utolsó félévében változott meg teljesen. Elegem lett abból, hogy egy rendszer keretei között kell tanulnom, ami sok kurzus esetében haszontalan volt. És jobban elkezdett vonzani a teljes állás. Aztán sikerült végezni és dolgozok. Szóval ez majd magától elrendeződik.
2018. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!