Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A romák genetikailag kikkel...

A romák genetikailag kikkel rokonok és mi jellemző rájuk külső jegyekre a barna bőrön kívül?

Figyelt kérdés

2018. jún. 17. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Indiaiakkal
2018. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Indiaiakkal. Azon belül India bal felső sarok, bővebben lásd a 4. diát : [link]
2018. jún. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%

Északkelet-India ha jól emlékszem, a származásuk helye.


Érdekesség, hogy az indiaiak is megkülönböztetik őket. Ők is ugyanúgy tekintenek rájuk, mint etnikai kisebbségre. Csak ha jól tudom nem genetikailag, hanem a viselkedésük miatt lettek "másabbak".


Angliában az osztályomban elkaptam egy párbeszédet egy magyarországi cigány, és egy indiai között.

Az indiai (vagy pakisztán?) megkérdezte a romát, hogy te cigány vagy?

Ezt a kérdést eleve furcsálltam, mert a mi szemünkben gyakorlatilag egy és ugyanaz a kettejük származása. Mondjuk az meg megint más kérdés, hogy a cigány miért tagadta le a származását... :)

2018. jún. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nem hasonlítanak rájuk
2018. jún. 18. 09:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Hidd el, meg se lehet különböztetni őket :)

Indiaiakkal/pakisztánokkal nőttem fel, és legtöbbjüket romának hiszed, annyira egyformák.

Egyébként a számolásuk is nagyon hasonló.

De nyilván keveredtek a cigányok 600 év alatt, szóval lehet az arcuk/orruk kissé európaiasabb, vagy lehet egy fokkal világosabbak.

2018. jún. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!