Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » El lehet érni az érettségi...

El lehet érni az érettségi bizonyítványom (eredményeket) online?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mai nap folyamán átvettem az érettségi bizonyítványom, de nem tetszett amit benne találtam. Nagyon lepontozta a tanárom a szóbeli feleletem. Alapból utált a tanár, sose állt hozzám pozitívan. Mondhatnám azt is, hogy nem a feleletemet osztályozta. Nyílván sokkal gyengébb eredményt kaptam a kellettnél. Tudom, hogy ezzel nem tudok mit csinálni. Abban reménykedem, hogy talán elírhatták(elég vicces lenne), szóval a kérdésem az lenne, hogy valahol online eltudom érni az eredményem, hogy össze tudjam hasonlítani, vagy törődjek bele az igazságtalanságba?

2018. jún. 21. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha tanultál volna, akkor nem tudott volna lepontozni. A vizsgabiztos pont azért van ott, hogy megakadályozza az ehhez hasonló jogtalanságokat.
2018. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha nem tanultam volna, akkor tudnám, hogy azért kaptam annyi pontot amennyit kaptam, mert nem tanultam, de tanultam. Egyébként ami ezen a vizsgán történt az egy kész vicc kategória volt.
2018. jún. 21. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Biztosan nem írták el, ezt többen ellenőrzik. Nem tudod megnézni a részpontjaidat a neten, jogosultság hiányában.

Hogy igazságtalan volt-e, azt nem tudod megítélni, ugyanis érettségin a tanár nem sorolja a hibáidat, csak akkor szól közbe, ha egészen eltérsz a témától, ha tele van a feleleted tárgybeli tévedéssel, de alapvetően a témát fejted ki, akkor hagyni kell, hogy önállóan felelj, amíg el nem akadsz. Én is csak évekkel az érettségi után tudtam meg, hogy pl. Nagykőrös nem a Körös mellett van, mint ahogy állítottam :)

2018. jún. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ha nem tanultam volna, akkor tudnám, hogy azért kaptam annyi pontot amennyit kaptam, mert nem tanultam, de tanultam."


Akkor konkretizáljuk: Mennyi pontot vont le a tanár? Csak mert ha nagyon sokat vont le, miközben jó volt a feleleted, akkor azért az feltűnt volna a vizsgabiztosnak. Ha meg csak néhány pontról van szó, akkor nem értem az egész kiakadásodat.


Amit tehetsz, hogy fellebbezel az eredmény ellen, de mivel érettségin nincs hangfelvétel, ezért nem tudom mit tudnak tenni. Gondolom megíratják újra.

2018. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 - tudtam a tételt, az adott témára koncentráltam, próbáltam a feladatot követni, kifejteni


#4 - véleményem szerint 7-10 pontot nem kaptam meg, de ezt nem tudhatom, sajnos nem lehet az eredmény ellen fellebbezni, nem tudok mit csinálni, max újra írom, ha zavar.


Köszi nektek a választ!

2018. jún. 22. 00:36
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

#4, nem lehet pontszám ellen fellebbezni.

#3 tökéletes választ adott. Nagyon sokszor átéltem, hogy az asztal két oldaláról másképp néz ki ugyanaz a felelet, és a vizsgázó szentül meg van győződve róla, hogy a világ legjobb feleletét adta elő, közben nem is. És néha fordítva is. Nem a vizsgázó dolga értékelni a saját feleletét, mert nem is képes rá. A vizsgázó tudása jó esetben odáig terjed, hogy jól elmondja a tételt. Sokféle értékelési szempont van, nemcsak a tartalom. Az biztos, hogy ha gyanúsan alacsony a pontszám, a többi tanár azért meg fogja kérdezni, hogy ez biztos-e meg miért van így.

2018. jún. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a vizsgád jogszerűen lezajlott akkor nem tudsz fellebezni. A kapott pontokat a szaktanár/vizsgabizottság adja.

Hidd az érettségin vannak értékelési szempontok minden tárgyból. Lehet, hogy ott vesztettél. (pl matekból van szaknyelv használata, önálló előadásmód...)

2018. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni jó válaszokat, ez nem változtat a valóságon.
2018. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!