Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi levelező képzés...

Az egyetemi levelező képzés hátrányt jelent a munkavállalásnál?

Figyelt kérdés
2018. jún. 22. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Semennyire sem. Eleve be sem kell írnod, hogy milyen tagozaton végeztél. Még előny is, ha közben szakirányban dolgozol mellette.


Vannak azonban szakok, ahol kell a nappali szak, mert levelezön nem lehet vagy nem könnyű ugyanazt a tudást felszedni. A mérnöki szakok tipikusan ilyenek.


Azonban például kereskedelem és marketing, informatika stb. szakokon jobb a levelező.

2018. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És egyébként a diplomában benne lesz?
2018. jún. 22. 12:03
 3/10 A kérdező kommentje:
Pszichológia MA lesz majd egyébként
2018. jún. 22. 12:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Mérnökin vagyok, egyszer belepillantottam a levelezősök jegyzetébe, hát sokkal kevesebb anyagot vesznek, illetve a számonkérés is egyszerűbb. Egyszer egy laborgyakorlaton beugrott hozzánk egy levelezős, mi írtuk a beugrót, ő meg közben beszélgetett a tanárral...
2018. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
^ mármint ő is laborra jött, mi beugrót írtunk, ő nem.
2018. jún. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Igen, szerintem pszichológia szakon egyértelműen hátrányt jelent akkor, ha ez a fő szakirányod. Akkor mennék pszichológia levelezőre, ha valami más szakmám lenne (például közgazdász) és szeretnék egy kis pszichológia tudást felszedni (de nem akarnék kifejezetten pszichológus lenni).
2018. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem jelent hátrányt munkavégzésnél és néhány éve már nem írják bele a diplomába se, hogy nappali vagy levelező tagozaton voltál.
2018. jún. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*munkavállalásnál
2018. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vodafonelive ***** válasza:
66%

Én azt látom, hogy egy mérnökinél a nappali BSc előny az MSc-t meg már a 80% levelezőn csinálja munka mellett.

Tavaly szereztem meg a BSc-t, nincsen benne, hogy nappalin vagy levelezőn végeztem, önéletrajzban benne van.

A levelező kicsivel könnyebb, mint a nappali de itt most mesteren mi levelezősök a nappalisokkal vagyunk összevonva már az elején, úgyhogy ugyan azt kérik számon mind a két csapattól, a végén ugyan olyan oklevelet fogunk kapni és akkor sem lesz benne, hogy ki min végzett.

2018. jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem a munkáltatót nem érdekli, hogy levelező vagy nappali tagozaton csináltad az egyetemet. Viszont én mindenképpen a nappali pártján állok és azt mondom, hogy ha az embernek van lehetősége nappalira menni, akkor menjen arra. Amellett is lehet dolgozni, szakmai gyakorlatra menni stb. és szerintem sokkal többet ad, mint egy levelező képzés.
2018. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!