Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem szerintetek így...

Van esélyem szerintetek így nemzeti felsőoktatási (köztársasági) ösztöndíjra?

Figyelt kérdés
ELTE kémia szakos hallgató vagyok, most leszek másodéves, és 5,17 a halmozott átlagom a két félévemre. Van két felsőfokú nyelvvizsgám is, viszont még nem csináltam semmilyen szakmai publikációt, és versenyeken sem vettem részt (nyilván, mivel elsős voltam csak).

2018. jún. 24. 15:26
 1/3 anonim válasza:
62%

Szia!


Szerintem vissza fogják dobni a pályázatodat, ugyanis:


nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra az intézmény azon teljes idejű alap- és mesterképzésben részt vevő

hallgatói pályázhatnak, akik

a) jelenlegi vagy korábbi tanulmányaik során legalább két félévre bejelentkeztek és legalább 55 kreditet

megszereztek,

b) a szakon előírt mintatanterv összes kreditjeinek időarányosan legalább 90 %-át teljesítették, továbbá

c) az előző két egymást követő, lezárt, aktív félévben 4,00-nél jobb tanulmányi eredményt értek el, és a

legutóbbi két félévben tudományos, illetve egyéb szakmai munkát végeznek.


Te pedig leírtad, hogy nem volt tudományos tevékenységed, így hiába jó az átlagod szerintem érvényteleníteni fogják. De ne nekem legyen igazam.

2018. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Szerintem a feltételek nem egységesek a pályázathoz minde egyetemre vagy karra. A pályázati felhívás az ELTE TTK-ra így hangzik:


Pályázók köre:


A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra az intézmény azon államilag támogatott (ösztöndíjas), illetve költségtérítéses (önköltséges) teljes idejű (nappali tagozatos) alapképzésben, mesterképzésben, illetve osztatlan képzésben részt vevő hallgatók pályázhatnak, akik jelenlegi vagy korábbi tanulmányaik során legalább két félévre bejelentkeztek és legalább 55 kreditet megszereztek, és a Természettudományi Kar az anyakaruk.


A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra pályázhatnak azok az alapképzéses hallgatók is, akik az alapfokozat megszerzését követően a pályázást követő szemeszterben egyetemi tanulmányaikat mesterképzésen folytatni kívánják.



A pályázat elfogadásának minimum feltételei:


A benyújtott pályázat elfogadásának minimumfeltétele, hogy a hallgató kreditekkel súlyozott tanulmányi átlaga az utolsó két aktív félévében (az átlag a két félév együttesen számolt kreditekkel súlyozott átlaga) legalább 4,51 és ugyanebben a két félévben a megszerzett kreditek száma legalább 55.

Annak a mesterképzésre felvételiző végzős alapszakos hallgatónak, aki 2018. június 30-ig sikeres záróvizsgát tesz, a nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázat elfogadásának minimumfeltétele, hogy a hallgató kreditekkel súlyozott tanulmányi átlaga az utolsó két aktív félévében legalább 4,51 és az ugyanebben a két félévben a megszerzett kreditek száma legalább 45.

Azoknak az alapszakos hallgatóknak, akik a mintatantervük szerint a szakdolgozat védésekor szerzik meg a szakdolgozatért járó 10 kreditet, a megszerzett 10 kredit súlyozva a záróvizsga jegyzőkönyvben szereplő szakdolgozatra kapott érdemjeggyel, beleszámít az utolsó két aktív félév kreditekkel súlyozott tanulmányi átlagába és a megszerzett kreditek számába.


Ezeknek a feltételeknek megfelelek, tehát a kérdésem még mindig áll. Viszont szerintem megpályázom, mivel veszteni végül is nem veszthetek vele. Azért köszi a választ!

2018. jún. 27. 22:45
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia!


Igazad van, nem veszíthetsz!! Mindenképpen pályázd meg.


Az esély minimális, de ott van. A nyelvvizsgáid mikor szerezted, mert ugye tudod, hogy csak az utóbbi két félévben szerzett nyelvvizsga számít.


Sokan végeznek kutató tevékenységet, járnak versenyekre az ELTE-ről is. Átlag alapján bőven elég. Ha ezt így megtartod és tudományos tevékenységet igazoló dokumentumod is lesz, akkor tuti siker!


Én BGE-re járok nálunk ezek a feltételek, sokan pályáznak és nagyon nehéz megkapni. Ki kell maxolni hozzá a tudományos részt.


Előző voltam. :)

2018. jún. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!