Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen számít valamit az...

Egyetemen számít valamit az átlag?

Figyelt kérdés

Fizetős aránylag nehéz szakon vagyok első éves.

Valamely vizsga 100+ oldalas könyv a követelmény, lusta vagyok ennyit átnézni úgy, hogy mellette még van 7-8 másik vizsga is.

Így kb 1-3 napot szoktam tanulni egy vizsgára többségében rövidített jegyzetekből, ami meg csak max 3asra elég...

Az utóbbi vizsga 2es lett, most megérte volna sokkal többet tanulni a 3asért vagy a lényeg, hogy meglett?



2018. jún. 24. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kollégium miatt számít meg államin az ösztöndíj miatt (hogy kapj tanulmányi ösztöndíjat meg hogy ne vegyék el az állami támogatást). Ha fizetősön vagy és nem kolis max annyit hogy ha jó az átlagod esetleg át tudsz menni államira, de elég kevés embert szoktak átvenni.
2018. jún. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Hát igen, ahogy az első mondja. Hozzátéve megjegyzem, szomorú, hogy a szülők egy feneketlen zsákba szórják a megtakarított pénzüket.
2018. jún. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2es

Miért is?

Inkább menjek a gyárba dolgozni helyette? :D

2018. jún. 24. 23:40
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Én se értem a második hozzászólást, ha magamnak fizetem a kolit és a megélhetést plusz diákhitelből a tandíjat (amit majd én fizetek vissza) mi köze van bármihez a szüleim pénzének?
2018. jún. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
100 oldal? Vicc. Nálunk a római jog volt 650.
2018. jún. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

#3: Nem helyette, hanem mellete. Akkor megtudnád mi az a munka...

A kérdésedben is benne van, hogy a lustaság uralkodik rajtad. Ilyen hozzáállás nem megfelelő a felsőoktatásban.


Lustaságba, hanyagtalanságba pénzt fektetni kár. Sajnálatos, ha ezt még a szülők sem veszik észre. Vagy másik lehetőség, hogy annyira gazdagok, hogy gondolkodás nélkül, esztelenül szórják pénzt, mert nem tudják hova máshova tenni.


#4: Hát aki diákhitelt vesz fel, annak sajnos lesz a jövőben kellemetlen ügye...


Manapság nem az a jellemző, hogy eltartja magát az egyetemista, hanem az, hogy a szülők pénzelik. Tisztelet a kivételnek. Mert vannak olyanok, akik tényleg éjszakai műszakot bevállalva rengeteget dolgoznak, meg minden, miközben mások elbulizzák az egész félévet, meg Audival járnak, pusztán azért mert a szülők a nagy semmibe beleadják a támogatást.

2018. jún. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
fizetősön a lényeg, hogy meglett! Nem kell ezt túlmisztifikálni.....
2018. jún. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Fizetősként nem számít az átlag, hacsak nincs a TVSz-ben bizonyos átlag alatt elbocsátás (egy helyről hallottam ilyet, ott 2,5-es átlagot kellett elérni bizonyos számú félév után nézték, ha jól emlékszem).

2-es arra gondolhatott, hogy ha ennyire rossz marad a hozzáállásod, akkor valószínűleg nem lesz jó szakember belőled, és még a szorgalmaddal sem fogsz tudni kompenzálni.

Nyilván nem kell mindenből 4-5-nek lenni. De az, hogy ennyire nem érdekel úgy általánosságban, amit tanulsz, az szomorú. (100 oldal, az semmi!)

2018. jún. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Azért kicsit odatehetnéd magad. Nekem ebben a félévben pl két tárgyból a rövidített jegyzetek voltak 140 és 300 oldal...

Nem kell midenből ötösre vizsgázni, de ami tényleg hasznos abba célszerű több energiát fektetni

2018. jún. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
"#4: Hát aki diákhitelt vesz fel, annak sajnos lesz a jövőben kellemetlen ügye..." - Kössz az aggódást, de piacképes szakon tanulok, nem tartok attól hogy minimálbértből kéne aztán visszafizetnem a hitelt. Én úgy tekintek rá mint egy befektetésre. De persze elmehetnék én is gyárba robotolni egész életembe hogy aztán testileg teljesen hazavágjam magam nyugdíjas koromra, belecsömöröljek a monoton munkába és a kilátástalan életembe, de inkább bevállalom azt az 1 milliós hitelt ami még csak nem is kamatozik.
2018. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!