Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell tennem? Nem akarok...

Mit kell tennem? Nem akarok fizetni.

Figyelt kérdés
Tavaly átkerültem nappaliról esti gimnáziumba, idén érettségiztem, van érvényes diákigazolványom. Erre a NAV kiküld nekem egy levelet, hogy novembertől nem vagyok jogosult a TB-re, papíron nem dolgozom de van bevételem(persze ez nem számít), családit kapom valamiért. 60 ezret kellene kifizetnem visszamenőleg, ezt előbb miért nem lehetett kiküldeni? Fogalmam sincs az egészről, hogy működik. Valaki valami tanács/felvilágosítás?

2018. jún. 26. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A NAV nem fogja mindenkinek küldözgetni azt, hogy neked fizetned kell a TB-t egy idő után, küldenek értesítőt, hogy nem fizettél. Visszamenőleg is ki kell fizetni. Örülj, hogy csak ennyi. Ismertem olyat akinek 3 évet kellett visszamenőleg. Senki se szólt neki, hogy figyelj már fizesd a TB-t, ha levelezőn vagy.


Ha van bejelentett munkád nem kell fizetned. Ha nincs bejelentett munkád akkor Ügyfélkapon jelöld be, hogy szeretnéd fizetni. Csekken vagy átutalással. Aztán szépen havonta fizetned kell.


Esti/Levelező tagozaton nem jár a TB.

2018. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"egy idő után, küldenek értesítőt," Nekem 2 év után küldtek, hogy fizessek be egy rakás lóvét.
2018. jún. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Viszont vannak kiskapuk. Például, ha az össz jövedelem a háztartásba nem nagyobb '130ezernél' (Nem biztos, hogy pont 130 ezer, régebben ennyi volt). Akkor lehet kérvényt leadni, hogy az önkormányzat vállalja át a TB terhét mivel még tanuló vagy.
2018. jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagyis nem összejövedelem van, hanem a háztartásba lévő 1 főre jutó pénz. Tehát ha csak egy ember keres 200 ezret de 6 an vagytok arra már tudsz kérvényezni. Utána kell nézni a pontos adatoknak.
2018. jún. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!