Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kozmetikus vagy bolcsodei...

Kovács Hajnii kérdése:

Kozmetikus vagy bolcsodei gondozo legyek?

Figyelt kérdés
OKJ-n szeretnem valamelyiket mindenkeppen. Melyik eri meg jobban? Kozmetikusba eleg sok penzt kellene befektetni..:/ a gyerekeket nagyon szeretem!🙂
2018. jún. 26. 20:20
 1/2 anonim válasza:
70%

Szerintem utóbbi, de csak, ha nagyon értesz a gyerekekhez, mert más csöppségére vigyázni nagyon nagy felelősség, főleg, hogy olyan 1-3 évesek ott a gyerekek

Viszont, ha jól kijönnek veled és megkedvelnek, akkor a tőlük kapott szeretetük és a társaságuk iszonyú jó, én személy szerint imádom, mikor a még 3 éves kisöcsém velem szeretne valamit csinálni annak ellenére, hogy keveset vagyok náluk, mégis így rakaszkodik hozzám

Viszont van ennek is rossz oldala, pl. pelenkázni őket, ha eltörik a mécses kompromisszumot kötni velük, stb.

Viszont amit cserébe kapsz ahhoz képest teljesen megéri egy kis hiszti


De még a végére leírom, hogy a jövődről neked kell döntened, nem pedig egy felhasználónak, tehát mérlegeld magadban melyik lenne neked jobb, hisz én csak a saját véleményem mondtam el

2018. jún. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is a másodikat mondanám. Bár én nem OKJ-n fogom elvégezni, hanem az ELTE-n a kisgyermeknevelő szakot. Ha úgy érzed, hogy van türelmed a kisgyerekekhez és szeretnél segíteni nekik a testi és lelki fejlődésükben, akkor megéri ezt választani. Nagy felelősség, az biztos, de arra kell rájönnöd, hogy melyik iránt vagy igazán elhivatott, melyikről gondolod úgy, hogy tudnád évtizedeken át csinálni. Szerintem ez kevésbé rizikós, mert gyerekek mindig lesznek, a kozmetikusba tényleg elég sok pénzt kell fektetni és bármikor becsődölhet.
2018. jún. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!