Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék felsőfoku végzettség...

Szeretnék felsőfoku végzettséget szerezni van esélyem?

Figyelt kérdés

11-12 évfolyamban jo eredményeim lettek.

Azonban idén érettségiztem és a következők lettek:


Irodalom 3

Info 3(megkaptam volna a négyest csak egyet gondoltak és infobol megváltoztatták a ponthatárokat).

Töri meg az angol sajnos csak 2.

Matek az meg nem ment októberbe javitok.

Jövőre tervezném a felsőoktatást mert infobol befejezném a +1 év képzést.

Szerintetek lenne esélyem bekerülni főiskolára vagy egyetemre?

Mert ugytudom hogy felsőoktatásnál a 11-12 es évfolyam eredményeit is megnézik nem csam az érettségit.

11 és 12 es osztályaimnál pedig jo eredményeim vannak.


2018. jún. 27. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a 280 pontod akkor van esélyed bekerülni felsőoktatásba. Mi nem tudjuk ennyi infó alapján, hogy hány pontod van/lesz, így nem is tudjuk megmondani, hogy bekerülnél-e.
2018. jún. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A felvételire gondolsz ? Arra a ponta?
2018. jún. 27. 23:35
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Hát igaz, hogy 11-12. is számít, de nagyon fontos lenne egy jobb érettségi is. Önköltségesbe is nehéz lenne. Szerintem matek mellett ismételd meg valamelyik tantárgyat, hátha tudsz javítani.
2018. jún. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2: Igen.
2018. jún. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nagyon gyengék az eredményeid és ez alapján kétséges, hogy van-e helyed a felsőoktatásban. Te sem lennél ott boldog, ugyanígy bukdácsolnál. Miért nem tanulsz valami normális (OKJ-s) szakmát? Megbecsült szakember lehetnél, és jól kereshetnél plusz még élveznéd is, ami végül is a munkahelyen szerintem fő szempont legalábbis nálam.


Ha mégis szeretnél egyetemre menni, akkor ismételd meg az érettségit.

2018. jún. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtál százalékokat, és az évvégi jegyeidet sem árultad el (relatív, hogy kinek mi a jó), így nem tudjuk megmondani, de ennyi alapján nekem gyanús, hogy meglenne a minimum 280 pont, ami ráadásul annyira nem is sok szakra elég.


Ha válaszolnál bővebben, és elárulnád, milyen szakot néztél ki magadnak, akkor könnyebben tudnánk segíteni. De felvin is van pontkalkulátor, és azt is megtalálhatod, hogy hova mennyi pont kellett az elmúlt években.

2018. jún. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Számold ki, hogy hány pontod van és nézd meg, hogy a kiválasztott szakra kb. mennyi lenne elég. Ha az megvan vagy meg tudod szerezni (pl. javítasz az egyik érettségiden vagy csinálsz emeltet, nyelvvizsgát), akkor van esélyed. Én nem aggódnék amiatt, hogy oda való vagyok-e stb., mert szerintem azon múlik, hogy mennyi motivációd van és, ha tényleg szeretnéd, akkor meg tudod csinálni. Nekem csomó ismerősöm van, aki a gimiben nem tanult semmit, mert lusta volt és csak a haverokon, bulikon járt az esze, de az egyetemre már megkomolyodott és minden gond nélkül csinálja.
2018. jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!