Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem vesznek...

Mit csináljak, ha nem vesznek fel egyetemre?

Figyelt kérdés
Családi nyomás miatt már így is 3 évet elcsesztem az életemből egy másik képzésre, ami nem érdekel és be sem tudom fejezni, annyira elegem van, hogy az ott tanulás gondolatától már sírni tudnék, otthagytam, nem bírtam tovább. Ezalatt a 3 év alatt végig felvettek volna álmaim egyetemére, és most, hogy végre lenne is rá lehetőségem, hirtelen akkora a túljelentkezés, hogy eszméletlen, a csökkentett létszám mellett pedig már esélytelen, hogy így beférjek, és úgy érzem, az egész életem mehet a szemetesbe, hatalmas terveim voltak, minden erőforrásomat erre akartam szentelni, külföldön terveztem továbbtanulni, és tudtam, hogy itt sikerülni fog elérni az álmaimat, de mindennek vége, és ezt nem tudom feldolgozni. Jövőre újra felvételizés lehetősége kizárt, már így is 24 éves vagyok, volt barátaim már végeztek és dolgoznak, én meg még sehol se tartok, laknom se lenne sehol. Megjelöltem egy másik egyetemet is B tervnek, de egyszerűen oda nem akarok menni, úgy érzem nem lesz hozzá semmi motivációm, az előző hibámat pedig nem akarom megismételni. Még ki se jöttek a pontok, de már most össze vagyok törve, teljesen kilátástalan a jövőm. Mit tegyek?
2018. jún. 28. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legelső dolog, amit meg kell tenned, hogy abbahagyod az összehasonlítgatást más emberekkel. Senkinek semmi köze hozzá,hogy hány évesen kezded el az egyetemet. Ha 50 évesen, akkor 50 évesen. Ki mondja meg, hogy mikor késő elkezdeni azt tanulni, amit szeretsz? Még mindig csak 24 éves vagy amúgy... ami alapból nem sok. :D Szóval ha van egy álmod, akkor igenis felvételizz újra, csinálj még pontot magadnak valahogy (nyelvvizsga, újraérettségi)! Ha van egy dolog, amit szívvel-lélekkel tudsz csinálni, akkor abban könnyebben leszel sikeres is. Ez a boldog élet kulcsa szerintem. :D
2018. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Miről van szó egyáltalán, állatorvosi? (előtte meg orvosi ?)


Egyébként érettségizz újra, dolgozz, utána pedig hajrá jövőre. Egyáltalán nem vagy még hozzá túl idős. De a ponthatárok kihirdetéséig semmiképpen se add fel a reményt!

2018. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!