Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most érettségiztem le, de...

Most érettségiztem le, de megyek tovább technikumra (OKJ). Idén nyáron milyen munkaviszonyban dolgozhatok? Csak diákszövetkezeten keresztül, vagy egy adott cég felvehet részmunkaidőbe?

Figyelt kérdés
Villamosipar és elektronikát végeztem, automatizálási technikusknak tanulok jövőre. Milyen munkaviszonyban alkalmazhat egy cég?

2018. jún. 28. 22:36
 1/3 anonim válasza:
Diákszövetkezet jobban megéri neked adózás szempontjából, plusz rugalmasabb is, de munkaviszonyban is dolgozhatsz, akár teljes munkaidőben is.
2018. jún. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Mint TMK-s karbantartó dolgozhatok diákként? Vagy a diákmunka kimerül a betanított munkában?
2018. jún. 29. 17:27
 3/3 anonim válasza:

Szia, az első vagyok. Nem tudom, mi az a TMK, gugliztam, de nem jöttem rá, viszont, ha megvan hozzá a tudásod, illetve nem kérnek szaktudást, akkor dolgozhatsz. Ezt a munkáltatónak kell eldöntenie, milyen munkakörre tud/akar diákokat alkalmazni. Ha köze van a leendő szakmádhoz, próbálkozhatsz akár leendő gyakornoki helyet is keresni ott. Viszont diákszövetkezeten keresztül figyelembe kell venni, hogy elég szűk a palettájuk, univerzálisak a munkák, ahogy mondod, inkább betanítottak. Ezt az adott diákszövetkezetnél tudod megkérdezni, milyen munkáik vannak.

Azt mérlegeld, hogy mi a célod ezzel a munkával. Ha a pénz a fontos, akkor dolgozz diákként, akár fesztiválon, stb, ahol jó magas az órabér. Ha fontosabb a szakmai tudás és a kapcsolatok kiépítése, akkor keress valami szakmához kapcsolódót, hátha sikerül még a suli elkezd és előtt betenni a feneked valami jó helyre, ami később a hasznodra válik. Az se baj, ha munkaviszonyban dolgozol, és többet adózó így, mert a tudásért megéri, véleményem szerint. De a tanulás rovására ne menjen a munka, ha később abból akarsz megélni, nem árt, ha papírod is van, nem csak tudásod, ezért munkaviszony esetén jobb tisztázni, mikor és mennyi ideig tudsz dolgozni,mert az elég kötött. A diákmunka mindig rugalmasabb.

2018. júl. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!