Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha két egyetemre járok egyszer...

Ha két egyetemre járok egyszerre, két diákigazolványom lesz?

Figyelt kérdés
2018. júl. 6. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Nem.
2018. júl. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A diákigazolvány nem kötelező, így csak akkor lesz két diákod, ha mindkét intézményben megigényled azt. Ugyanakkor van lehetőség arra, hogy az egyik intézménynél az igénylés során (pl. ha a Neptunon kell) megadj egy másodlagos intézményt is, és ebben az esetben a diákigazolványodon két egyetem neve is szerepelni fog, viszont csak az egyik helyen kérhetsz rá matricát. Ha van ezzel kapcsolatban kérdésed, írj, ügyintéztem egy ideig az egyik egyetemen, sok ilyennel találkoztam.
2018. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából az egyiken az lesz az utolsó félévem, ami a másikon az első, szóval jobbnak látnám újat igényelni. De nem tudom, mi lesz akkor a régivel.
2018. júl. 6. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben érdemes tényleg az új intézményben az elején megigényelni a diákot. Ameddig nem érkezik meg, használod a régi diákodat. Az pedig, hogy mi lesz vele, attól függ, visszakéri-e az intézmény, amikor lediplomáztál. Alapesetben amikor visszaszolgáltatod, kapsz egy ideiglenes diákigazolványt (egy papírt), ami október 31-ig / március 31-ig érvényes (attól függően, tavasszal vagy ősszel végeztél, a következő félév elejéig), és azt tudod használni. Neked erre nem lesz szükséged, mert addigra meg fog érkezni az új diák.
2018. júl. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2018. júl. 7. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!