Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diploma nélkül (nyelvvizsgahiá...

Diploma nélkül (nyelvvizsgahiány), de abszolutóriummal lehet jelentkezni MA képzésre?

Figyelt kérdés
Bocs, hogy itt kérdezem, de itt semmi sem ciki, és nem világos ez a dolog.

2018. júl. 10. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Mesterképzésre jelentkezés feltètele a diploma megléte és a nyelvvizsga megléte. Neked nincs egyik se, így nem jelentkezhetsz.
2018. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem csináltál eddig nyelvvizsgát, mi tartott vissza?
2018. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezni lehet, de felvételt nyerni csak akkor, ha a dokumentumpótlás határidejéig megszerzed a diplomád.
2018. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Hú, kösz
2018. júl. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Mi a dokumentum

pótlási hat.idő ?

2018. júl. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit a felvi az adott eljárásra megad. Július 10 körül szokott lenni.
2018. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A mesterképzésre való jelentkezés részeként fel kell töltened a felsőfokú okleveled és annak eredményét, ha még nem kaptad meg (mert nem készült mondjuk el), akkor az azt helyettesítő igazolást. Ilyet viszont nem adnak abszolvált státuszú hallgatóknak, csak annak, aki sikeresen záróvizsgázott már.
2018. júl. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen világos a kérdés, gond van a fogalmakkal.


Az abszolutórium csak azt jelenti, hogy minden tárgyadat megcsináltad, ha adtál le emellé szakdolgozatot is, akkor záróvizsgára bocsátható vagy. Ha megvan a záróvizsgád (aminek nem feltétele a nyelvvizsga), akkor sikeresen teljesítetted a képzést. Viszont oklevelet (diplomát) csak akkor kapsz ezek után, ha teljesítetted a nyelvvizsga-követelményt, vagy valami miatt felmentést kaptál.


Tehát az abszolutórium és a diploma között egyáltalán nem csak a nyelvvizsga a lépcső.


Hogy a kérdésre válaszoljak, nem, nem nyerhetsz felvételt diploma nélkül. Az intézmény köteles neked igazolást adni arról, hogy sikeresen teljesítetted a kimeneti követelményeket, és a nyelvvizsga bemutatása esetén oklevelet fogsz kapni, de ez nem oklevelet helyettesítő igazolás.

2018. júl. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg fogalomzavarban vagyok/voltam. Adtam le szakdogát, záróvizsgáztam is, van egy papírom róla, hogy minden frankón kész van, és oklevelet majd akkor kapok, ha lesz nyelvvizsgám is.


(Válaszolva a kérdésre, hogy "mi tartott vissza", rém egyszerű: a tehetségtelenség. Egyszerűen nem bírok megtanulni egy nyelvet, legalábbis úgy, hogy le is vizsgázzak belőle. Már hatszor nekifutottam, kész időpocsékolás, és drága is volt. Csodálom azokat az embereket, akiknek hipp-hopp megy a nyelvtanulás. Nekem sincs gondom azzal, ha meállít egy külföldi, és megkérezi, hol találja ezt meg ezt, csak válaszolni ne kéne, ott megáll a tudomány, azt pedig nem várja meg, hogy leírjam neki. Szóval hagyjuk....)


Akkor ennyi volt számomra a felsőoktatás, egy jó nagy lufi, értéktelen papírhelyettesítő papírral. Csodás. Tanultam volna inkább asztalosnak vagy festő-mázolónak.

2018. aug. 27. 04:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!