Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem plagizáltam, az oponensben...

Nem plagizáltam, az oponensben mégis felmerült a gyanú. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A tisztánlátás végett leírom azt az egy mondatot a szakdolgozatom-bírálatából, ami kicsapta a biztosítékomat: "Az elkészített SWOT-elemzés vázlatszerű, és több pontban sincs alátámasztva sem előzetesen bemutatott információkkal, sem később leírt magyarázatokkal, így nem tükrözi a következetes elemzési folyamatot, és felveti a plágium gyanúját." Az említett SWOT-elemzést a különböző szakemberekkel folytatott beszélgetések, valamint saját tapasztalatok alapján készítettem egy kistérségi elemzésnél. (A dolgozatban teszek is említést arról,hogy többekkel is beszéltem. Valamint az irodalomjegyzékben mindent lehivatkoztam.) Az igaz, hogy olyan dolgokat is beleírtam a SWOT-ba, amit később nem vagy csak érintőlegesen tárgyalok, de ennek is volt oka (szerintem nem kapcsolódott annyira a témához).
2010. jún. 18. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:

nyújtsd be az elemzésedet és a jegyzeteidet

Ha csinálsz egy elemzést akkor ott logikusan következnie kell az adatokból az eredménynek.Ha ez hiányzik, akkor teljesen jogos a kritika.

2010. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Valójában az volt a probléma, hogy elmentem szépen interjúzni, volt is egy csomó kérdésem, csak aztán kiderült, hogy ezek nagy része használhatatlan az interjúk során, mivel olyan gáz a helyzet... Mindeg, nem ide tartozik. Jegyzeteltem bőszen, és végülis a SWOT-elemzésnél használtam fel ezeket. De nálunk csak a interjú kérdés-tervezetét kell leadni a mellékletek között, és mivel lényegében ezekre nem kaptam választ, nem tettem be oda, csak a szövegben megemlítettem, hogy beszélgettem helyi szakemberekkel.


A jegyzeteket bemutathatom, de ugye kézzel van írva, meg elég ocsmány: nem tudom, hogy elfogadnák-e...


De egyébként a belső konzulensem is segített a SWOT-elemzésben: Ő elvileg tudná igazolni, hogy a saját munkám eredménye az elemzés.


Így vajon elfogadják a magyarázatot?

2010. jún. 18. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!