Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistaként mennyit...

Egyetemistaként mennyit kérhetek el matekkorrepetálásra? Érdemes vállalni ilyenfajta munkát?

Figyelt kérdés
Szeptembertől Budapesten fogok tanulni és gondoltam, hogy zsebpénz kiegészítésként matekkorrepetálást vállalnék. Az emelt matek érettségim 95% lett, emellett matek oktv 1-10 közötti helyezés, egyéb matekversenyeken elért sikeres eredmények. Mennyit kérhetek el egy óráért? Megéri? Lesz kuncsaft is?

2018. júl. 13. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem 4000-et elkérhetsz, és ha jól hirdeted magad akkor lesznek tanítványaid is.
2018. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

4000?:D Az még egy "rendes" tanárért is sok.

1500-2000 max. szerintem, ha nincs róla papírod, akkor sokan nem is kockáztatnak inkább veled. (Nyilván nem a legjobb gondolkodás ez, de engem is utasítottak el emiatt, kémiát tanítottam egyetem mellett.)

A matek sokaknak okoz nehezséget, szerintem mindenképp találnál diákokat.:)

2018. júl. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Azt vedd számításba, hogy az egy dolog, hogy jó vagy matekból és meg tudsz egy rakat dolgot oldani, de a tanítás az nagyon más történet; rengeteg türelem kell hozzá, egy dolgot húszszor elmondani, és még lehet, hogy akkor sem lesz elég, és több módot kell megpróbálni az elmagyarázásra. Meg aztán, és ezt tapasztalatból mondom, hogy nem azok fognak tolakodni korrepetálásért, akiknek egyébként is megy a matek, csak 4-es helyett 5-öst akarnak, hanem azok, akik nem is értik, szarnak is bele, és inkább a szülők erőltetik az egészet, szóval a látványosan kínlódó gyerekbe kellene valahogy belevezetni a tudást. Hidd el, nem lesz sétagalopp, és ha nincs benne gyakorlatod, lehet, hogy nem most kellene elkezdened.
2018. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Előző jól írja. Hiába vagy matekzseni, ettől nem fog senki se 3-4000 Ft-ot adni egy óráért. És fontold meg, hogy mennyire megy a tanítás. Mert az tök más. OKTV-ről nem is beszélve.
2018. júl. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
1000-1500 Ft
2018. júl. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

2# :) Komolyan? Rendes matek tanár?


Amúgy ha jó vagy matekból, akkor a tananyag értésinak a megértési szintje között nincs nagyon külömbség egy középiskolai tanár és egy reál szakos értelmes egyetemista között.


Itt inkább azon múlik, hogy megtudod-e értetni másokkal ugyan azt.


Ehez nem kell 30-40 év tapasztalat. Sok embernek ez remekül megy egyetemistaként és sok tanárnak soha sem fog.


Szóval az nem feltétlenűl jelent semmit sem, hogy valaki rendes tanár vagy egyetemista a középiskolai matektanításásnál.


Amúgy 2500 forint egy reális ár 60 percre.

2018. júl. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

#6: második vagyok. Rendes alatt matek tanári végzettséggel rendelkezőt értettem.

Ha erre vonatkozott a kérdésed.:)

2018. júl. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Területenként eltér, én 1500-ért jártam anno különórákra vidéken, most 2500-ért vállalok BP-n különórákat, és simán keresnek ennyiért (segít, hogy matematika tanárszakos vagyok). Szóval BP-n 2000-2500 az alja az áraknak kb.
2018. júl. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
És igen, ami fontos, hogy a tanítás nagyon más, mit az, hogy te magad mit tudsz megoldani, meg mit nem. El kell tudni érthetően magyarázni, hogy mi hogy van, és miért van úgy, anélkül, hogy nagyon belebonyolódnál a részletekbe. Csomó mindent nem fogsz elmondani eleinte, mert nem is gondolsz rá, hogy ezt ne tudja, abból, amit te mondtál, mert hát "olyan nyilvánvaló".
2018. júl. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 14. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!