Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira felvettek kell...

Orvosira felvettek kell valamit beszerezzek?

Figyelt kérdés

mert ha igen akkor sporolnom kell egy kicsit.

van amit mindenkepp meg kell vasaroljak?

pte aok


2018. júl. 26. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen már semmit nem "kell", szerintem első évre egyedül az anatómia atlaszokat és a Röhlich szövettan könyvet érdemes megvenni (akár használtan vagy a könyvtárból kölcsönözni), a többi tárgyat én mind jegyzetekből és előadásokból tanultam. Bár én nem Pécsre járok, egy PTE-s biztos többet tud segíteni.
2018. júl. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
egy csomó rózsaszín és lila színes ceruzát.:)
2018. júl. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
foendoszkop?
2018. júl. 26. 10:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, most jutott eszembe, hogy nekünk kellett egy fehér köpeny kémia gyakorlatra, gumikesztyű és szike+csipesz bonctermi gyakorlatra. Még ne vegyél semmit (legfeljebb a tankönyveket), első héten minden óra arról szól, hogy elmondják a követelményeket és hogy mit kell beszereznetek.
2018. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Arra még ráérsz.
2018. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kérdező PTE orvosi első félévében három komolyabb tárgy van. A legfontosabb a sejtbiológia. Ott a Prof könyvéből tanul mindenki, azt vagy megveszed könyvesboltban, vagy kikölcsönzöd a könyvtárból. Szerintem érdemes megvenni. Ára kb 8-10000 Ft. A másik két tárgy a biofizika és az orvosi kémia. Ezeknek a könyveit nem érdemes megvenni. Ki kell kölcsönözni. A könyvtárban a könyvek csak limitált számban elérhetőek. Első nap ezért már érdemes vinni egy igazolványképet és beíratkozni a könyvtárba.

Ezen kívül szinte minden tárgyból vannak hivatalos jegyzetek ezek darabja kb egy ezres. Meg kell venni őket, mert kellenek gyakorlaton. Továbbá kell még egy fehér köpeny.

Fonendoszkóp még nem kell és az anat cuccot is érdemesebb később megvenni, amikor már látod, hogy mi kell.


Egyébként lány vagy? Van kedved ismerkedni? :-P

2018. júl. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
pali vagyok
2018. júl. 26. 11:02
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Akkor inkább hanyagoljuk, no homo. :-D
2018. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
te is ptes vagy? hanyad eves? lehet kerdesem? mert az erettsegit elegge el alibiztem tanulas szempontbol(kb vicc volt)
2018. júl. 26. 11:10
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én már kb. három éve végeztem. :-D

Szóval az információm nem túl uptodate. De a tankönyvek esetén amit írtam az megbízható.

Igazából azt tudom tanácsolni, hogy ne izgulj. Első félévben nem lesz semmi olyan tárgy, amit normális évközi tanulással ne lehetne nulláról ötösre megtanulni.

2018. júl. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!