Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » NKE rtk rendészeti igazgatási...

NKE rtk rendészeti igazgatási (migrációs) szakról lenne pár kérdésem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

1, Azt olvastam, hogy kötelező a kollégium, ez igaz?


2, Alkalmassági vizsgáról nem írnak a felvin, hogy lenne, de valahol olvastam, hogy van ezen a szakon is IQ teszt meg elbeszélgetes, valóban van?


3, Ha fizikai alkalmassági vizsga nincs, akkor miért olyan durvák a tesi órák és miért van kiképzés, amikor ez egy civil szak ? (ha valóban van)



2018. júl. 26. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1: Nem kötelező


2: Nincs semmi alkalmassági


3: Mert egy hulladék szakirány


Itt végeztem, és légyszíves tegyél magadnak egy szívességet és ne járj erre a szakra. Mondok 3 indokot:


- Annak ellenére, hogy civil szakirány titeket is ugyanúgy egy kalap alá vesznek a rendőrnek, meg NAV-osnak tanulókkal. Reggel fél 8-kor van sorakozó mindennap. Nem olyan mint aminek gimnazista korodban elképzelted az egyetemet, hogy majd ott csak azt hallgatod ami érdekel, hanem csak egy fajta órarend van, és te is tanulsz teljesen felesleges tárgyakat. Végig ülöd a hulladék órákat reggel 8-tól délután 4-ig, 5-ig egyenruhában(!!!) ülve.


- Az egész szakterület dögunalom, mutatja ezt az is, hogy az első 2 évben nem tanulsz semmi igazán szakmait, csak a mesét habbal. De a büntetőjogot meg büntető-eljárásjogot bevasalják rajtad.


- A munka rossz, aktahalmazokon kell magad átrágnod magad. És eközben olyan "izgalmas" dolgokkal találkozol mint pl. külföldiek munkaszerződések, egészségbiztosítások, lakásbérleti szerződések. És nem csinálsz velük semmit, csak megkeresed őket a nagy papírhalmazban. A fizetés is rossz, 1 felsőfokú nyelvvizsgával vinnél haza olyan szűk 150 ezret, és amúgy 3 ember munkáját végzed, mert annyira el vannak havazva a különböző osztályok.


Ha rám nem hallgatsz, nézd meg magadnak, de én garantálom hogy a 2. félév környékén meg fogod bánni.

2018. júl. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és kihagytam a legjobbat. Kötnek veled tanulmányi szerződést, hogy 3 éven át kapsz ösztöndíjat, de viszont a végzést követően 3 évig kell dolgoznod a hivatalnál. Ha nem kezdesz el dolgozni, vagy mondjuk másodévben ott hagyod, akkor vissza kell fizetned az ösztöndíjat. Olyan 800 ezer- 1 millió forint közötti összeget képzelj el. Szóval csak a papírért sem éri meg.
2018. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infókat! De tényleg, mert nem nagyon tudtam senkit sem kérdezni ezzel a szakkal kapcsolatban.
2018. szept. 24. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!