Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri elmenni villanyszerelő...

Megéri elmenni villanyszerelő OKJ-s képzésre?

Figyelt kérdés
Ezzel mennyire jó egzisztenciám lehet?

2018. júl. 26. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Jelenleg ez az egyik legjobban keresett szakma mint itthon, mint külföldön.


Elektromossag a jövő!

2018. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
Villanyszerelő OKJ? Már itt tartunk???!!
2018. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
25%

Nekem(41/F) 505-2-es épület villamosság szerelő a végzettségem, 4 évet dolgoztam mint villanyszerelő(karbantartó) a KMF-en...

Ha nem jól fogod ki a munkahelyed akkor kezdőként kábel árkost fogsz ásni és falat fogsz vésni nagyon sokáig....

Vagy kiesett konnektorokat fogsz visszarakni és kiégett izzókat fogsz cserélgetni öccázé....

Ha mezei melósnak vagy nevelve akkor nem is fogsz tovább látni a lehetőségeiden mint egyszerű kétkezi munkás....

Pénzügy,tőzsde,programozás,rendszergazda,kereskedés...ha ezekre nem érzel magadban lendületet akkor B,C,D kategória,PÁV2,GKI....irány a BKV.... :D

2018. júl. 29. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%

Az is egy vélemény, amit az előző két válaszolók írnak, nekem viszont teljesen mások a tapasztalataim...


A baráti körömben két villanyszerelő is van, akik hónapokra előre tudnak csak munkát vállalni, annyira tele vannak (és 3-4 ezres órabérrel dolgoznak hosszú munkák esetén is), mindegyiknek "csak" OKJ végzettsége van...


Volt nálunk egy kisebb felújítás, a konyhát kellett átkábelezni, kapcsoló és lámpa csere, konnektorok áthelyezése, bővítése. A két ismerős közül egyik sem ért volna rá negyedéven belül, ezért kerestem egy generálkivitelezőt, aki vállalta, és kicsit beszélgettünk a témáról: folyamatosan keres villanyszerelőket és egyéb szakikat - OKJ vagy nem OKJ nem érdekli, és nem 500 Ft-os fizetésről van szó, hanem az 5-6-szorosáról... és nem is kell több tízéves tapasztalat, a kezdőket, OKJ-s képzésen végzetteket is szívesen betanítanák.


Úgyhogy lehet bárkinek bármilyen véleménye, de ma ez a valóság Magyarországon. Ha valaki akar dolgozni, és nem csak a kifogásokat keresi, az OKJ után is könnyen el tud menni dolgozni.

2018. júl. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!