Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha már bekerültem egy egyetemr...

Ha már bekerültem egy egyetemre, akkor az azt jelenti, hogy tanulással bentmaradhatok?

Figyelt kérdés
344 pontom lett, viszont a bekerülésemet tulajdonképpen a c1-es nyelvvizsgámnak köszönhetem. Infó és matek volt a felvételinél a beszámított tárgy, viszont nem emelteztem egyikből sem. A matekom lett 82%. Viszont én előtte 4-szer ismételtem évet matek miatt és kettőször meg is buktam matekból. És bár az akkori énem már nincs, mégis bennem van az, hogy én nem egy gimnáziumból, jól felkészülve, faktokra járva fogok bekerülni az egyetemre, hanem egy szakközépből (már szakgimi), az előbb leírt karrieremmel.
2018. júl. 27. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Innentől mindenki nullázódik, nem számít már a pont, se az érettségi. Ha tanulsz, bentmaradsz, ha nem nem. Ennyi. Javaslom a hétről-hétre történő tanulást, mert 2 hét alatt óriási lemaradást lehet szerezni.
2018. júl. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Leírtak alapján azt feltételezem, hogy valami reál szakra(matek, info) kerültél be humán beállítottsággal(nyelv), alig 300 pontos érettségivel .Finoman fogalmazva nem lesz könnyű..A reálos szakoknál nem bekerülni nehéz, hanem benn maradni. Nem hiába alacsony a ponthatár.Felvesznek mindenkit, aztán indul a mandula.. Bocs, tudom, nem ezt akartad hallani, de sajnos így van. Reál szakon nem elég a tanulás...
2018. júl. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2

hát most hogy humán vagy reál beállítottságú vagyok-e, azt nehezen lehetne megmondani, mivel a reál szakok közül egyik sem érdekel, sem az angol nyelv, sem más.

a reálból viszont az infó az, ami érdekel

2018. júl. 27. 23:21
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

tegnap 22:59

Mégis mit számít, hogy 300 ponttal került be? Második mérnöki szakomat járom kevesebb mint 300 ponttal, semmi hátrányom nem volt eddig, ellenben sorra azok buknak ki, akik azt hitték, hogy ha gimiben elég volt odafigyelni az 5ösért, akkor itt is elég lesz. Miután felvettek a középiskola abszolút semmit se számít, max. a szakirányú technikum jelent minimális előnyt.

2018. júl. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Van, ahol tanulás nélkül is :)
2018. júl. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Hamar fognak jönni azok a ZH-k, szerintem tanulj majd legalább 7végente...:)
2018. júl. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Ha ilyen béna vagy matematikából, mégis miért olyan szakra jelentkeztél, ahol fontos a matematika???
2018. júl. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha összeszeded magad és tanulsz, nem lesz semmi hátrányod. Senkinek nem kell megtudnia buktál matekból ha nem akarod, tiszta lappal indulsz. Csak tényleg figyelj rá, hogy ne maradj le, mert tapasztalatból mondom hogy egyetemen már elég nehéz bepótolni pár hét anyagát is.
2018. júl. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat mindenkinek:)

#7 anno voltam béna. 82%-os érettségim lett matekból (ami jobbaknak egy rakás xar, nekem mégis nagyon jó)

hát igen, úgy tervezem, hogy augusztusban készülgetek matekból. belekóstolok a derviálásba, integrálásba stb, meg évközben is napról-napra fogok tanulni

2018. júl. 28. 11:21
 10/10 anonim ***** válasza:
én is ettől félek, hogy pénzügy-számvitelen hátrány lesz, hogy nem faktos voltam matekból. Szorgalom és kitartás a kulcs, hiszen az ottani matek más lesz.
2018. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!