Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetem 1. félévében...

Ha egyetem 1. félévében automatikusan felveszik a tárgyakat nekem, akkor nem válogathatom meg hogy kik legyen a tanáraim?

Figyelt kérdés
Szóval megeshet, hogy a legszivatósabb tanárokat kapom, akik sokakat buktatnak? Vagy lehet válogatni a tanárok között attól függetlenül, hogy felveszik nekem a tárgyakat az egyetemen dolgozók?
2018. júl. 28. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem.
2018. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
saját emlékeim szerint nem, névsor szerint felveszik kit-kihez oszt szeva
2018. júl. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól, mert automatikusan felveszik neked, még ugyan úgy tudod kezelni a Neptunt, tehát leadhatod a tárgyakat, aztán felveheted újra másik gyakorlatra.

Más kérdés, hogy van-e ennek haszna. Egyrészt nem igen lesz már férőhely másik gyakorlaton, mert kikalkulálták mennyi hely kell, másrészt elszakadnál a csoporttársaidtól, pedig általában már valami előre beosztott csoport szerint raknak titeket gyakorlatokba minden tárgyból, így még együtt lennétek az első félévben, ami nagyon fontos, harmadrészt egyáltalán nem biztos, hogy ahova kerülsz, annak az oktatója kénye-kedve szerint buktatgatna mindenkit, vagy hogy ez más csoportban nem lenne így (1-2 félinformáció, ami alapján tudnál dönteni, sokszor nem valós, függ a másik fél saját teljesítményétől, és hogy mennyire túlozta el, mit vett figyelembe, érvényes-e mindenki másra, stb.).

Azt javaslom, ne variálj semmit se. Nem ezen fog múlni az első féléved (legalábbis tegyél érte, hogy ne ezen múljon).

2018. júl. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Utána te attól még tudod módosítani.
2018. júl. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal át tudod variálni, ha marad máshol hely. HA marad és nem ütközik mással. Illetve, ha ütközik, fel tudod venni, de nem szerencsés, mert akkor vagy az egyiken vagy a másikon leszel...


Azért azt tegyük hozzá a sztorihoz, hogy nem tudok olyanról, akit indokolatlanul hobbiból végigbuktattak és azért nem lett meg valamelyik tárgya, pedig az egyik legnehezebb szakról beszélünk a legszopatósabb egyetemen. Szóval én a helyedben lenyelném ezt a békát és megpróbálnék túlélni. Megsúgom: lehet, csak igyekezni kell. Kevesebb bonyodalom, mint hisztizni máshol egy helyért.

2018. júl. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De attól még, hogy át tudja variálni, még nem biztos, hogy szabad is.


Nálunk pl. 1. félévben is magunknak kellett felvennünk a tárgyainkat, de kizárólag a saját csoportunk óráira jelentkezhettünk, máshová nem lehetett (persze, nyilván maga a Neptun rendszere engedte volna, de aztán utólag úgyis ledobtak volna róla).

2018. júl. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!