Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen milyen szokott...

Egyetemen milyen szokott lenni az órabeosztás/órarend?

Figyelt kérdés
Elég sűrű szokott lenni vagy tobbségében van szabad napotok? :)

2018. júl. 29. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

10000001 tényező befolyásolja. Hogyan tudod összerakni az órarended,hirdetnek-e egyáltalán meg tárgyat péntekre stb.

A napközbeni órarend is változó. Ha jól sikerül akkor nincsen 90 percnél több szünetem egy nap, ha rosszul, akkor van hogy 10-12ig van órám és utána 4től 6ig...


A pénteki szabadnap általában szokott sikerülni, viszont így az óráidat 5 helyett 4 napra kell bezsúfolni, ami azt eredményezni, hogy minden nap akár 4-5-6ig is bent kell legyél.

2018. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Függ attól, milyen szakon vagy természetesen.

Én FOSZKON voltam , sokkal több órám volt , mint az alapképzéseseknek. Alapképzésen magadnak veheted fel az órákat , aszerint van e hely még abban az időpontban vagy ahogy szeretnéd. Nálunk az együgyű karon nekem szerdáig voltak az első félévben óráim. A szülésznőknek péntekig.

Igen , maradhatnak ki napok. Magadra leszel utalva, te döntöd el mire jársz be, csak vannak órák amik katalógusosak, arra mindeképpen járj be (3hiányzás megengedett, de tanártól függ).

Milyen szakra jelentkeztél?

2018. júl. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Pénzügy-számvitel szakon leszek

2018. júl. 29. 13:01
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Penteken eddig meg sosem volt oram, de a tobbi nap mindig fullon volt/van reggel 8-tol este 8-ig. Nagyon ritkan van egy-ket lyuk. Eleg kemeny, szerintem ennyit senki nem tud rendesen odafigyelni, az utolso 1-2 oram mar kesz szenvedes szokott lenni, keptelen vagyok koncentralni. Es akkor meg sokszor hajnalig tanulok... Nem akarlak megijeszteni, de az elejen eleg kemeny, a legtobb ismerosomet nagyon megviselte. Nem beszelve arrol, hogy szinte mindig az elso ket felev a legkemenyebb, legnehezebb, hogy kiszorjak azt, aki nem oda valo. A lenyeg, hogy nem szabad feladni az elso par bukkanonal, vagy megijedni, hogy nem erted, nem megy, nem tudsz jegyzetelni. Majd belejossz, ha nem sikerul valami, majd felveszed ujra. Nem szabad halalra stresszelni magad es ultra komolyan venni. En beleestem ebbe a hibaba, de nem szabad. Annyira lefogytam elso felevben, hogy majdnem korhaz lett a vege. Semmi nem tortenik, ha nem sikerul valami, vagy kicsit docogosen. Ismerkedj felsobb evesekkel is, akiktol tudsz segitseget, tippeket kerni. Nagyon sokat jelent.
2018. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Uhh .. de már jobban megy neked is nem?

Sajnos hajlamos vagyok én is komolyan venni nagyon, de majd igyekszek reálisan gondolkozni.

2018. júl. 29. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!