Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet külön érettségit tenni...

Lehet külön érettségit tenni egy olyan tantárgyból amiből még nem tettem egy évvel azután hogy leérettségiztem?

Figyelt kérdés
2018. júl. 30. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor lehet, függetlenül attól, hány évvel vagy érettségi után. Csak fizetős.
2018. júl. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És körülbelül mennyibe kerül?
2018. júl. 30. 18:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt tudom csak ismételni. Innentől mindent lehet, csak fizetned kell.


"Térítésmentes az érettségi vizsga a tanulói jogviszony ideje alatt az érettségi bizonyítvány megszerzéséig, és az adott vizsgatárgyból az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti, tanulói jogviszonyban tett sikertelen érettségi vizsga első javító- és pótló vizsgája. Térítésmentes továbbá a szakgimnáziumban az érettségi végzettséggel rendelkező tanuló részére egy szakmai érettségi vizsgatárgyból tett érettségi vizsga és első alkalommal a javító- és pótlóvizsga.

Minden más esetben a vizsgáért vizsgadíjat kell fizetni.


Ha a jelentkező vizsgajelentkezését egy kormányhivatalba nyújtja be, a középszintű érettségi vizsgáért az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 15 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2018-ban 21 000 Ft).


Az emelt szintű érettségi vizsgáért minden vizsgadíjra kötelezett jelentkezőnek az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 25 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2018-ban 35 000 Ft)."

2018. júl. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. júl. 30. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!