Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kecskeméti Bolyai János...

Kecskeméti Bolyai János gimnázium vagy Ceglédi Kossuth Lajos gimnázium?

Figyelt kérdés
Szeptemberben leszek nyolcadikos és mindkettő iskolába angol tagozatra mennék. Igazából a kossuth után már érdeklődtem és tetszik, viszont a bolyairól nem tudok semmit és lehet, hogy mondjuk jobb a kossuth-nál. Azokra a dolgokra lennék kíváncsi, mint pl a bolyainál milyen átlag kell, vagy hogy az angol mellett lehet-e nyelvet tanulni, mivel azt nem írja. Ha lehet milyen nyelvek választhatók? Milyen a diákközösség illetve a tanárok milyenek? Mennyire nehéz az iskola és esetleg milyen programok vannak? Köszönöm előre is a választ! :)

2018. aug. 1. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
bolyai erősebb
2018. aug. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia.


Én most leszek a Bólyaiban 9edikes.

Ezáltal nem tudok beszélni a diákközösségről és a tanárok szigorúságáról/órán való viselkedésükről, vagy hogy mennyire nehéz, viszont azért valamennyire beleláttam az iskola "milyenségébe".


A portás már maga a meglepetés volt mivel egy idősebb férdi, de nagyon mosolygós, jópofa élettelteli ember, aki az előkészitőkön (mert arra is jártam) és a felvételiken is mondta ott mjadnem mindenkinek h szorit és reméli találkozunk.

Az igazgató így először szigorúnak nézett ki de volt szerencsém valamennyit beszélgetni, és őt os nagyon aranyosnak találom.

Az osztályfőnököm számomra nagyon szimpatikus.

És az előkészitők által megismert matektanárok is.


Az átlag 4,5nek van írva, viszont 4,36tal kerültem be.

A felvételi pontszámaim pedig... Hát a magyar 40

matek 29

Szóval akár lehetett volna jobb is csak ráparáztam és "bepánikoltam".


Angol szakra megyek, tehát angolból pedig szóbeliznem kellett.


Másik nyelvet pedig nemcsakhogy lehet, hanem kell is majd tanulnod.

Németből spanyolból és olaszból választhatsz.


Ha van még kérdésed nyugodtan irj privátot. ;)

2018. aug. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! :)

Én a Bolyaiba járok és kellemesen csalódtam az iskolában. Sokan mondogatták nekem, hogy nagyon kemény iskola és nem éri meg, de már nem bánom, hogy a saját fejem után mentem :) nagyon összetartó diákközösségünk van, diáknapokon és több fakultatív lehetőségen majdnem az egész iskola részt vesz, hogy együtt jól érezzük magunkat.

A tanárokról nem nagyon tudok mit mondani, nagyon különböznek egymástól, viszont fel kell készülnöd a rengeteg számonkérésre, de ez nagyjából minden iskolában így van.

Én bátran tudom ajánlani az iskolát, nem bántam meg, hogy ezt választottam :)

2018. aug. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!