Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nehéz az erettségi?

Tényleg olyan nehéz az erettségi?

Figyelt kérdés

Sokan mondták hogy ők egész nap tanultak érettségire és a tanárok is folyton ezt emlegetik.

Én igazából a 2-essel is megelégednék mert szakmát fogok tanulni utána.

A 2eshez sokmindent kell tudni ? sok az a 20%?


2008. nov. 2. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
20% az szinte 0 tudás, szerintem egy 9.-es meg tudná úgy írni az érettségit
2008. nov. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Most nem túlzok, de egy átlagos intelligenciával megáldott 13 éves gyerek képes megírni egy érettségit kettesre. Egyszerűen ki tudsz annyi mindent másolni a kérdésből és a forrásból. Átlagos intelligenciával pedig ki lehet annyit következtetni, logikázni, hogy még jobb is legyen.
2008. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül az idegeny nyelv érettségire (főként írásbeli)nem merném azt mondani, hogy pite. Még a középszintűre sem.

Bár nem tudom, hogy téged érint-e, de arra nem árt készülni.

Azért oda kell egy jó kis szókincs, meg nyelvtani alapok is.

2008. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem értek egyet veled, utolsó hozzászóló. A nyelvi érettségi is majdnem ugyanolyan könnyű, mint a többi, igaz, ott annyit már nem segít a forrás, de egyátalán nem nehéz.
2008. nov. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az előző.

Azért mertem ezt írni, mert németet tanítok és szoktam segíteni érettségizőknek. És bizony, akinél semmi alap nincs, hiányos a szókincse és a nyelvtani szabályszerűségeket, összefüggéseket sem sajátította el, az szinte egyáltalán nem boldogul vele. Esetleg csak sok segítséggel.

Lehet, hogy a kettes szintet valahogy mégis megüti.

Amúgy persze nem nehéz! Nekem nem, meg azoknak sem, akik alapokkal rendelkeznek.

2008. nov. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát kettesre megírni nem nagy tudomány az biztos:D

De tudom ajánlani az OKM honlapját, ahol fent vannak az eddigi érettségik, próbálj meg egyet kettőt megoldani, és látod a szintet:)

2008. nov. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nehéz, szerintem pofon egyszerű, csak mindenki olyan nagy feneket kerít neki. Most gondolj csak bele, 4 évig tanultad a dolgokat ugyanazokkal a tanáraiddal akikkel vizsgázol, 12-ben szinte csak ismétlés van.... A saját tanáraidnál vizsgázol, nem kell nagy dolgokra gondolni csak amit ő leadott. Megmondom őszintén én alig tanultam rá, mondjuk a 4év alatt sem sokat, de mindig figyeltem és azért tapadtak a dolgok. Jah igen és így a legrosszabb vizsgám, az angol 74%os lett. A többi ennél csak jobb. Mondjuk én középszinten csináltam mindent, az emeltre mondjuk kell többet tanulni.
2008. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2008. nov. 3. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!