Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miben más a szakkollégium?

Miben más a szakkollégium?

Figyelt kérdés
Olvastam róla ,hogy a kollégiumok között vannak kifejezetten szakkolegiumok.Ezek miben különböznek a "sima" kollegiumoktol?

2018. aug. 7. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

a kollégiumban ugye csak bennt laksz


a szakkollégiumban is bennt laksz csak vannak órák/előadások/programok/beszélgetések amik kötelezőek, úgy lakhatsz bennt hogy teljesítesz egy minimális elvárást ezekkel kapcsolatban amiket a felvételikor megadtak

ezek a programok általában készségfejlesztőek szóval nagyon nem kell tanulni rá de nem merek konkrétabbat írni mert mindenhol másmilyen lehet


a szakkollégiumban meg van határozva hogy az egyetem melyik karáról mehetnek oda hallgatók szóval többségben veled azonos érdeklődési körű egyetemistákkal vagy körülvéve, sokat tudtok segíteni egymásnak(persze ez sima koliban is előfordulhat)

nyilván az órák és követelmények a szakodhoz kapcsolódnak

fontos még hogy ezekbe más felvételi eljárás van, elsősorban nem a szociális helyzetet nézik hanem behívnak elbeszélgetésre, kell csinálnod valami beadandót esetleg előadást, motivációs levél, életrajz, átlag ... ilyenek

meg a legtöbb szakkollégiumba elsőévesként még nem jelentkezhetsz

2018. aug. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!


Igazából első éves hallgató vagyok és a modulóban már tudtam is jelentkezni.


Tehát akkor az baj,hogy nem írtam nekik motivációs levelet meg stb..?

2018. aug. 8. 01:43
 3/3 anonim ***** válasza:

nem tudom melyik szakkoliról beszélsz

keress valami elérhetőséget vagy honlapot és ott kiderül hogy mi kell a felvételihez

2018. aug. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!