Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatikusok, ti hol kezdtet...

Informatikusok, ti hol kezdtetek pályakezdőként végzés után?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mérnökinfós, proginfós vagy gazdinfós BSc diploma megszerzése után, ti hol/milyen munkahelyen kezdtétek a karriereteket?

Milyen munkakörben dolgozol/tál, meg vagy-e elégedve, és milyen volt a fizetésed? (Milyen most? Hány év után?)


Nem izgultatok amikor belecsöppentetek egy cég infós részlegéhez és nem tudtad hirtelen mi is lesz pontosan a dolgod? Volt ki segítsen?


Ha újra kezdhetnéd az egészet, más infó ágon specializálódnál tovább? (Tegyük fel ha most adatbázis kezelő vagy rendszergazda vagy, lennél inkább programozó, tesztelő vagy bármi más?)


Ha lehet kort is írjatok, előre is köszönöm a válaszaitok :)


(Olyanok válaszát várom akik most juniorok/pályakezdők, vagy olyanok akik már rég benne vannak a dologban és tudnak mesélni.)



2018. aug. 7. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Utolsò félévembe vagyok mérnökinfón(bme), már csak a szakdoga van hátra, de több mint 2 éves munkatapasztalattal rendelkezem.


A mostani cégemnél a junior fejlesztő felső kategóriájába tartozom, jövőre esélyes hogy felraknak a következő szintre.


Ha bekerülsz egy céghez nem kell fosni, senki nem várja el hogy azon nyombam hasznos munkát fogsz végezni. Minden cégnek van egy mentoring szakasza ami általában 1 hónap, és utána még több hónap lehet, amíg megtanulod a teljes rendszert, amiben fejleszteni fogsz. Lényeg az hogy lássák rajtad a motivációt.


A fizu meg elég jó:)


25/F

2018. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az mit jelent, hogy "elég jó"? Amúgy az egyetemről mit hasznosítasz (akár konkrét tárgyakat)?
2018. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Őszintén nem sokat. Szinte mindent magamtól tanultam, amiért a mostani helyemre felvettek. Egy két alap dolog persze ragadt rám egyetemen is, de ha százalékban kellene fogalmaznom, akkor olyan 20% amit a képzés nyújtott nekem.


Szakirányon (nekem szoftverfejlesztés) a tárgyak nagy része érdekes és hasznos, csak mire én már odajutottam ezeket ismertem, de teljesen meglepő volt, hogy most már ilyeneket is tanítanak.(Git, oot, adatvezérelt rendszerek)


A nem rossz az olyan 400 nettó körül. Igaz lehetne több is de egyenlőre ez se rossz.

2018. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2%
Én informatikai rendszergazda vagyok és jelenleg is munkanélküli. Szóval... Ez Magyarország.
2018. aug. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3-as!

Szerinted melyik tárgyaknak volt értelme? Mit várnak el egy állásintejún? Milyen nyelveket használsz? Mi a szakdoga témád?

2018. aug. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag minden tárgynak van "értelme", de hasznossága kevésnek.


Az alapokat megmutatják de ha nem mész utána magadtól akkor még egy gyakornoki állásra se leszel jó később. A MIT-es tárgyak voltak nálam a fő mumusok, amiket túl komolyan vettek,de semmi értelmük nem volt ennyire nyomni. (Mérés laborok például) Érdekesnek nagyon érdekesek, de a stresszfaktor miatt a legutálatosabb tárgy lett az oktatók miatt. 4 órás laborok szopatós beugróval, amiből egyet pótolhatsz, amugy egy év instant csúszás.


Állásinterjún főleg egy junior pozira elég tudnod a nyelv alapjait, de minden más tudás plusz. JavaEE-ben fejlesztek, és már úgy jöttem ide, hogy volt róla koncepcióm mert tanultam előtte magamtól. A szakdogám is háromrétegű alkalmazásfejlesztésről fog szólni, ha egyszer elkezdem írni, mert nem vitt rá a lélek.

2018. aug. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Én is informatikus vagyok, egy évet voltam rendszergazda, most munkanélküli vagyok és iszok. Ritkaság, de én huszonévesen magamban fogyasztok alkoholt. Most is egy üveg bort kortyolgatok.

24/F

2018. aug. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6-os!

Köszi a választ. A laborok szerintem is túl komolyan vannak véve. Teljesen egyetértek veled. (Mondjuk én az IIT-t gyűlölöm a legjobban, azoknak sose fogok megbocsájtani azért, amit velem tettek...)

Gondolom akkor az se zavarna, ha nem szereznéd meg végül a diplomát, az állásod megmaradna, és akár vissza is tudnád fizetni a tandíjat, nem?

2018. aug. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze nem veszteném el az állásom, de ha már ennyit szenvedtem azért a szaros papírért, akkor zavarna ha nem lenne meg. : D
2018. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!