Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mechatronikai mérnök vagy...

Mechatronikai mérnök vagy járműmérnök? Vagy más mérnöki?

Figyelt kérdés

Melyik mérnöki a legkeresettebb? Melyiket éri meg elvégezni? Tudom, hogy mivel foglalkoznak, de arról nem vagyok elég tájékozott, hogy melyiknek könnyebb elhelyezkedni. Tudtok esetleg ezzel a témával foglalkozó, a közelmúltban íródott cikket linkelni? Nagy hátrányt jelent, ha nő létemre valamilyen mérnöki diplomával próbálnék elhelyezkedni? Mert ezzel akarnak lebeszélni egy ilyen szak választásáról.

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 7. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha mechatronikai mérnöknek mégy, még később simán lehet belőled járműmérnök, vagy foglalkozhatsz járművekkel, azok tervezésével, stb...


Viszont, ha járműmérnöknek mégy, már sosem lesz belőled mechatronikai mérnök.


Ha így nézzük, akkor egyértelműen mecha!


És nem, egyáltalán nem probléma, ha lány vagy :)

2018. aug. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb a villamosmérnök, rengeteg mindenre lehet onnan szakosodni, nagyon sok lehetőség van benne.


Szuper a gépészmérnök is, a géptervező és a gépgyártás szakirányok a legjobbak a (lány!!) gépészmérnök ismerősöm szerint.


Sok lány mérnököt ismerek, ez nem akadály, max. hogy rengeteg pasival leszel körülvéve, ha ez nem gond. :)

2018. aug. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, szerintem:

1.) Villamos

2.) Mecha

3.) Gépész

Slussz.

Az hogy nő vagy szerintem nem hátrány. Van akinél ez előnyt is jelent, egyetem alatt szinte biztos.

2018. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A járműmérnökit nem ajánlom, sok rosszat hallottam róla (itt gyk-n is). A villamosmérnök az elég jó tud lenni, de ott mechanika meg szilárdságtan, stb nincs. A mecha meg annyival másabb a gépésznél, hogy több elektronikával/szabályozástechnikával foglalkoznak. A kettő között van valahol. Állásajánlatoknál is ritka, hogy csak az egyiket fogadják el. De ez a 3 a legjobb szerintem is.
2018. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Akkor utána olvasok kicsit jobban a villamosmérnökinek is.

Azt is köszönöm, hogy megnyugtattatok, nem hátrány lányként ilyen szakot választani.:)

2018. aug. 8. 11:39
 6/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
#4: villanymérnökin van statika és sziltan is, persze alapszinten.
2018. aug. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"#4: villanymérnökin van statika és sziltan is, persze alapszinten."


Fizika 1-ből? Amit ott a villanyosok tanulnak, annak nem sok köze van a GPK-s mechanikához (statika, sziltan, dinamika, rezgéstan). Utóbbi sokkal mérnökibb szemlélettel tárgyalja, míg a VIK-es inkább TTK-s szemlélettel.

2018. aug. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!