Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írásbeli érettségin hogy is...

Írásbeli érettségin hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Már régen érettségiztem, de most továbbtanulnék és ősszel javítani fogok.


Én úgy emlékszem, írásbelinél ha kifejtős feladat volt (válaszolj mondattal/szóval), akkor amit a vonalra írt az ember, abból csak az első mondatot / első szót vették figyelembe?


Nekem valamiért az rémlik, hogy anno a tanárunk olyat mondott, hogyha írásbelin valami kérdés van, ahova szavakkal kell választ adnunk, akkor mindig azt írjuk az elejére amiben biztosabbak vagyunk, mert ha két szóval válaszolunk (pl. rokon értelmű szóval) csak a javítási útmutatón nem pont az a szó van amit az először írtunk, hanem amit megjegyzésként a szó mögé, hiába hogy a második szó is jó, arra nem kapunk pontot.


Nem tudom érthető-e, a lényeg, hogy én mindig bizonytalan vagyok a válaszomban, ezért szeretem kifejteni a gondolatmenetem, csak félek hogy emiatt nem fogok pontot kapni sehova se :D


példának okáért:


Kérdés: mi lehet a pajzsmirigy alulműködés tünete?

Válaszom: hajhullás, anyagcserefolyamatok lassulása

Javítási útmutató: a.cserefolyamatok lassulnak


Tehát kapok a válaszra pontot attól függetlenül, hogy először egy más tünetet (de ugyanakkor helyeset) írtam?

Vagy amit először olvasnak, azt "számít" válasznak, a többi mintha ott se lenne?


2018. aug. 11. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egész választ figyelembe veszik, ha hosszabb a válaszod és másképp írtad körül, de helyes, azt is elfogadják. Ha viszont az a kérdés, hogy szó szerint idézz a szövegből, akkor konkrétan azzal a szóval, vagy esetleg szavakkal kell válaszolnod.
2018. aug. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj szó szerint megegyeznie a megoldásodnak a megoldókulcsban szereplőekével, sőt, sokszor van olyan is, hogy a megoldás után teszik, hogy "a felsoroltak között nem szereplő, de a kérdésre adott más helyes válasz is elfogadható" vagy valami hasonló. Nekem anno ilyesmi miatt fellebbezett is a tanárom, és végül megkaptam a pontomat.
2018. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszi
2018. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!