Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Levelező tagozat hogy működik?

Levelező tagozat hogy működik?

Figyelt kérdés

Semmit nem tudok a felsőoktatásról hogy hogyan működik. Ezeket az időszakokat sem ismerem többször hallottam hogy van szorgalmi időszak vizsgaidőszak meg regisztrációs hét... el tudnátok magyarázni hogyan zajlanak az egyetemen a dolgok? Itt is vannak félév közben szünetek? Illetve aki mostanában járt levelezőn és mesélne róla mennyire nehéz milyen időközönként kell bejárni hány alkalom mikor vannak a vizsgák meddig tart egy félév, meddig tart a második félév? Hogyan zajlik a vizsga van-e lehetőség a pótvizsgára? Milyen időközönként vannak a vizsgák. Ilyen dolgok érdekelnének aki esetleg tud felvilágosítást adni azt megköszönném. Kifejezetten az Eszterházy Károly Egyetem érdekelne ott hogy működik a levelező tagozat mert abban gondolkodom.

Előre is köszönöm!


2018. aug. 12. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Érdemes az adott intézmény adott szakára vonatkozó részletes leírást megnézned ( iskola honlapja v. Felvi.hu) minden intézményben lehetnek eltérések. Én PTE-n voltam levelezős.. Szorgalmi időszakban vannak az óráid. Levelezőn tömbösítve adják le az anyagot pl. Egy du. csak egyfajta órád van, de abból rögtön 5.... Levelezőn ált. péntek délután és szombat egész nap kell bejárni de ez is pontos szakot ismerve meg tudod nézni. Mindig van egy naptár amin pontosan jelölik mettől meddig tart egy félév mikor van a vizsgaidőszak, mikor kezdődik a következő szorgalmi időszak stb. Vizsgára 3+2 pót lehetőséget kell biztosítani, de levelezősként ezt a tanárok nem mindig tartották be... Volt, hogy a három időpont egy napon volt... De amit nem tudsz esetleg megcsinálni adott félévben azt később fel tudod venni. Szerencsére nekem sosem volt evvel gondom, de több csop. társamnak igen...
2018. aug. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
45%

Nézz rá az egyetem honlapjára, egészen biztos, hogy írnak a tanév rendjéről.


Általában szeptember elején/közepén indul az őszi félév, 14-15 oktatási héttel, ez a szorgalmi időszak, eltart karácsonyig. Aztán jön 4-5-6 hét vizsgaidőszak január végéig/február elejéig, majd utána kezdődik a tavaszi félév ugyanígy (pl. 14 hét szorgalmi időszak + 5 hét vizsgaidőszak)

június végétől szeptemberig nincs semmi általában, az nyári szünet.


Egyetemtől függ, hogy van-e november 1-je körül 1 hét őszi szünet, illetve van-e húsvét körül 1 hét tavaszi szünet.


Vannak tárgyak, amikből csak vizsgaidőszakban van számonkérés, tehát szorgalmi időszakban bejársz órákra (vagy nem jársz be), és januárban vizsgázol.

Viszont olyan tárgyak is vannak, ahol félév közben is írtok zh-kat, vagy be kell adni beadandó feladatokat.

2018. aug. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!