Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valami rövid, könnyedén...

Valami rövid, könnyedén olvasható dráma?

Figyelt kérdés
Drámát kell olvasunk. Nincs megadva hogy milyet. Egyet ismerek, Rómeó és Júlia, de belekezdtem, és alig értettem, meg nagyon nagyon hosszúnak is tűnt. Még általános iskola, mást is kaptunk olvasni, nem csak egy drámát. Valami 14 éveseknek is olvasható dráma kellene, lehet hosszabb de lehessen érteni is

2018. aug. 13. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Örkény István : Tóték
2018. aug. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Madách Imre - Az ember tragédiája szerintem a magyar irodalom csúcsalkotása. :) De jó még a Csongor és a Tünde és a Bánk bán is szerintem. Bár ezek már gimis kötelezők, és sokszor ez a korosztály sem tudja kellően értékelni őket.
2018. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Moliere - Tartuffe.
2018. aug. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért a második válaszoló által ajánlott drámák elég nehezen olvashatóak nyelvezetük miatt, függetlenül attól, hogy tényleg zseniálisak.


Én is a Örkény:Tóték-at ajánlanám, illetve Dürrenmatt: Fizikusok című drámáját.

2018. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Nekem fel se tűnt, hogy nehéz lenne a nyelvezetük, bár én alapjárat sokat olvasok. :D Eszembe jutott még egy dráma, Ibsentől a Vadkacsa.
2018. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2! Ha a Rómeó és Júlia nyelvezete nehéz volt a kérdezőnek, akkor az Ember Tragédiája első oldalán se fog túljutni.
2018. aug. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) igyekszem többet is elolvasni belőlük
2018. aug. 14. 07:46
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
A napi hírek
2018. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó :DDDD
2018. aug. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!