Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskolapszichológus szeretnék...

Iskolapszichológus szeretnék lenni. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tanácsokat várok.

Miből érdemes érettségiznem? Milyen tantárgyakat kell majd tanulnom gimi után? Mennyi pont kell, hogy felvegyenek, és azt a pontmennyiséget hogyan lehet összeszedni (nem vagyok tisztában a pontok értékével) ?



2018. aug. 18. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Felvi.hu

Pszichológia BA

2018. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Guglival 2 perc alatt megtudtam, hogy Óvoda- és iskolapszichológus, Pedagógiai szakpszichológus, stb.: Részvétel feltétele: pszichológus oklevél (egyetemi/MA), legalább egy év iskolában, óvodában, nevelési tanácsadásban, vagy gyermekekkel foglalkozó (nem klinikai) intéz-ményben megszerzett és folytatott gyakorlat (pl. családsegítő, nevelőotthon, kollégium stb.)

A "pszichológus képzés" keresést rád bízom.

2018. aug. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Érettségizned a kötelezőkből érdemes(közelező), plusz egy tárgyból. Egyet kell emelten teljesítened, amiket az alap pszichológia szakon néznek, azt a felvi.hun megtalálod(pl magyar, töri, matek, biosz, idegen nyelvek). Először el kell végezned az alap pszichológia szakot, bármelyik egyetemen, ami indít, ez 3 év, majd utána tudsz mesterre szakosodni iskolapszichológiára, amit pl az ELTE indít, ez még plusz két év.utána okleveles iskolapszichológua leszel. A pont az alap pszichológiára, amit ugye elsőnek kell elvégezned, és nézik az érettségid, az 435. Ez elég magas, szóval fontos, hogy milyen lesz az érettségid, vagy milyen tanuló vagy, mert azért ide nem olyan egyszerű bekerülni. Hogyan lehet összeszedni? Nekem 470 lett, pszichológiára jelentkeztem én is, 5lett minden érettségim, jól sikerült az emeltem(89%), a tanulmányi eredményeimre és a hozott pontokra is 100-100-at kaptam.kb így. Amúgy a felvin tényleg mindent megtalálsz, meg nem tudom, hanyadikos vagy, de ha végzős leszel a tanárok úgy is mindenben segíteni fognak, szóval aggodalomra semmi ok! Sok sikert!
2018. aug. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!