Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az OKJ-s és a...

Mi a különbség az OKJ-s és a rendes szakma között?

Figyelt kérdés

Formátum, kinézet, felhasználhatóság, etc...

mert mindig ráfogják a teknikumomra h az csak okjs..

mi a különbség van köztük.. mondjátok már el?

honnan tuzdom a bizimről h rendes szakma e vagy okj.s... mert én ugy tudom h nekem rrendes van nem érettésig után okj-s... ne mondjátk h a kettő tök uyganaz... ezért van az egyikre külön OKJ-s elnevezés...



Nem h lenne csak szakma oszt kész..


2010. jún. 21. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

az OKJ a szakmai papír egyik formája.


van még diploma, mester oklevél, doktori cím...

2010. jún. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekem van egy sima szakmám, aztán az érettségi, majd egy két éves intenzív (érettségi utáni, technikus jellegű) szakmát is letettem, ennek is OKJ a típusa.

Az Országos Képzési Jegyzék rövidítése egyébként, amely a hivatalosan megszerezhető szakképesítéseket tartalmazza.

2010. jún. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
az okj-s szakmák az érettségi után elvégezhetők, de nem főiskolai/egyetemei képzések.
2010. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

" neked, gondolom szakmunkás bizonyítványod van...túl fogyatékos vagy egy érettségi + technikusihoz..."


mondanék erre sokmindent, de ennél fentebb állok... és ez az oldal amúgy sem a káromkodások miatt van fenntartva.. sztem neked nincs meg sem az érettségi, de még az általános 8 is bukással ment végig.. és nekem megvan... szal I.J.

2010. jún. 21. 16:18
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitséget:)... ebben a dologban kissé össze volta zavarodva... szal igy legutóbi vitapartneremmel értelmetlen dologról veszekedtünk mert bemagyarázta h nekem nem rendes szakmám van hanem okj-st tettem le(ami szerinte nem normális szakma-erről folyt a vite).. erre megkérdeztem h miért van azon túl másik is? és hol szerez olyat értitek.. szal bebukott ő is így már 100% nem 99%:D

köszike mindenkinek:)

a beszólós emberkén kivül mindenki pozitiv jelzést kapott:)

2010. jún. 21. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!