Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írással kapcsolatban milyen...

Írással kapcsolatban milyen szakmákat tudnék tanulni?

Figyelt kérdés

Szeretek írni, leginkább regényeket, ezáltal szeretnék valami olyan szakmát, amit lehet okj-s képzésen tanulni. Tudtok nekem ilyesmit ajánlani, hogy mit lenne érdemes?

És nem a Kiadványszerkesztőt, mert ahhoz kell grafikai tudás, ami nekem nincs.



2018. aug. 23. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Ilyen szakma nincs. Marhaságokat bárki tud irogatni, ahhoz nem kell szakmai tudás.

Általános iskola első osztály, ott tanítják az írást.

2018. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jézusom... Nem erre gondoltam, mellesleg ahhoz, hogy valaki jól tudjon írni, gondolok novellákat vagy regényeket, ahhoz nem ilyen sima mezei általános iskolás képzés kell vagy elég... áhh..

Én olyanra gondoltam, mint egy Kiadónál szerkesztő, vagy Korrektor, újságíró, ilyesmi.. De látom nem sikerült megérteni a kérdést. Felesleges volt kommentelned.

2018. aug. 23. 10:19
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Egyetemi szinfen leginkább a magyar szakot tudom ehhez javasolni.


OKJ szinten nézegess újságíró iskolákat, például a MÚOSZ iskoláját: [link]


Vannak született tehetségek, mint például az Alkonyat írója, de azért a jó regények mögött nagyon-nagyon komoly műveltség és kemény munka áll.

2018. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Én is ilyen újságíró félére gondoltam utoljára. :) Nézelődök még, hogy hol tudnék olyanra menni. Amit linkeltél ott csak fotóriportert ír jelenleg.
2018. aug. 24. 09:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Valamilyen bölcsész szakot ajánlok,kreatív írás specializációval. Okj-t sajnos nem tudok.
2018. szept. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!