Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen kredites nyelvórákat...

Milyen kredites nyelvórákat lehet felvenni kezdő szintről az ELTE-n?

Figyelt kérdés
Már találomra beírogattam néhányat, de jó lenne átlátni, ill. biztos sok nem jutott eszembe. Valaki tudja esetleg? Köszönö előre is!
2018. aug. 23. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Portugàlt viszont ha több ideig akarod az első félévben el kell érni a 80 %-ot majd màsodikban sikerülnie kell az alapvizsgànak. Szeeintem a finn is kezdőről megy de abban nem vagyok biztos. (persze nem csak ez , csak én ezt ismerem)
2018. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, a finn is kezdő, viszont az nem annyira mozgat meg. :) A skandináv nyevlvek érdekelnének, de mindegyikből az egyik nyelvkurzus időpontja ütközik a főszakos óráimmal. :( Holland még tetszene, de nem találom a kurzust, a kínaihoz pedig nem látok időpontot.
2018. aug. 27. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, minornak vennéd-e fel ezeket, vagy "csak" mint nyelvórát (?). Ha utóbbi, akkor nem is tudom, hogy olyan van-e.

Ha nyelvgyakorlatot akarsz felvenni, minorosként, az más. Amennyire én tudom a spanyol, angol, olasz, francia, német és portugál nyelv (esetleg orosz?) kivételével nem kell nyelvtudás (tehát csak azokból a nyelvekből várnak el előzetes tudást, amit középiskolákban oktatnak). A portugál furcsa. Én '16-ban jelentkeztem volna romanisztikára portugál szakiránnyal, lévén, hogy azelőtt nem volt portugál érettségi meglétéhez kötve, de abban az évben mégis feltétele volt, nem tudom, most mi a helyzet.

Ázsiai illetve ritkább európai nyelvek biztos, hogy kezdő szintről vannak.

Hosszú a lista... Latin, arab, török, szláv nyelvek eszedbe jutottak? :)


Van egyébként a BTK-nak egy oldala, ahol fent van minden minoros tárgy, az mutatja a valamennyi nyelvi minort is, a letölthető dokumentumokból pedig megtudhatod, hogy milyen előfeltételekhez kötött.

2018. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként az ilyen ütközés gyakori, nálunk a minorosok megbeszélték a gyakorlatvezetővel, hogy nem tudnak jönni/késve jönnek. Volt, aki a másfél órás gyakorlat utolsó 45 percére tudott csak jönni és nem volt belőle gond.
2018. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, olyan szakon vagyok, hogy nem kell minor, így csak a nyelvórákat meg egy-két másikat vennék fel, ha van szimpi. Elvileg van erre lehetőség, csak nehéz összehozni... :)
2018. aug. 27. 21:48
 6/6 A kérdező kommentje:
De köszönöm szépen a választ, sokat segítettél! :)
2018. aug. 27. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!