Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire ajánlanátok a pszicho...

Mennyire ajánlanátok a pszichológiai/pszichiáteri foglalkozáskört, tanulmányi irányt valaki olyannak, aki jól analizál, de utálja mások nyavalygását hallgatni?

Figyelt kérdés

Egyre inkább érdekel ez a vonal, érdekelnek a témához kapcsolódó elméletek és a különféle elmebetegségeket is groteszken fogalmazva, ám jobb szó híján, izgalmasnak találom.


Szeretem elemezni a környezetemben lévő embereket, a filmekben és a könyvekben a karaktereket, egy pszichológus ismerős szerint, aki mellette író, jól is csinálom. Pontosan ki tudom következtetni néhány információ alapján az emberek személyiségtípusát is az MBTI rendszerrel - az említett pszichológus ismerős típusát is kikövetkeztettem az alapján, ahogy a könyveit írja. Nagyon könnyen felismerem az apró jelek alapján az agresszióra hajlamos személyeket is, az ötletekben, elméletekben gyorsan észreveszem a hibákat.


A gubanc, viszont ott kezdődik, amit a kérdésben is írtam, hogy empátia-szinten nagyon-nagyon nem vagyok eleresztve finoman fogalmazva, az emberek nagy részével sehogyan se találom a közös hangot. Nyers vagyok, esetenként elég arrogáns is olyanokkal, akik nem értenek valamihez olyan szinten, mint én vagy túl sokat értetlenkednek. Egy családtagomon kívül szinte senkinek sem tudom tudatos erőfeszítések nélkül tolerálni az... "érzelmi helyzeteit". (Régebben kitöltöttem egy internetes EQ tesztet, ahol 40valamennyi jöhetett ki végeredménynek, bár gyanús, hogy nem olyan pontos, mint a MENSAs IQ teszt.) Általában mindent logikusan, tervszerűen akarok megközelíteni, szóval bár az elméleti vonala nagyon is foglalkoztat ennek a két hivatásnak, azt nem tudom elképzelni, hogy pácienseket fogadok az irodában, és egész nap a sirámaikat hallgatom, miközben eljátszom, hogy megértem őket.


Van esetleg olyan variációja a dolognak, amiben csak egy íróasztal mögül elemezgetek, analizálgatok, teljesen elméleti megközelítésen maradva, személyes kontaktusok nélkül?



2018. aug. 31. 03:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, szinte minden egyetemi szakon van kutatási terület, ahol többnyire nem kell emberekkel foglalkozni. Ha mondjuk az egyetemen maradsz kutatni, akkor viszont valószínűleg tanítanod is kell majd, ez nem tudom, mennyire lenne zavaró neked.
2018. aug. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A klinikai pszichológiában és a pszichiátriában a leglehetetlenebbül viselkedő emberek felé is végtelen türelemmel és elfogadással kell viszonyulni. Enélkül a kliens (páciens) nem nyílik meg, nem alakul ki őszinte terápiás viszony, a terápia sikerének esélyei jelentősen csökkennek. Ezek a területek tehát, amelyek lelki betegségekről szólnak, biztos, hogy nem neked valók. A pszichológia más ágai azonban nem igénylik személyes, megértésen alapuló viszony kialakítását kliensekkel: ilyen például a reklámpszichológia, a kognitív pszichológia, a szociálpszichológia, a munkapszichológia és a szervezetpszichológia is. De ha annyira elemző vagy, akkor a szociológiát is érdemes lehet megfontolni, az sokszor legfeljebb csak felszínes vagy online kontaktusokat kívánó felmérésekre épít, és tömeges adatokat elemez egymás hegyére-hátára.
2018. aug. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz csatlakozva, orientálódj a piackutatás-termékfejlesztés-marketing felé. Ezek is az emberi magatartás megértéséről szólnak, csak a zemberek helyett a kollégáid nyavalygását hallgatod. XD


És jó alap a pszichológia ezekhez is, nagyon.

2018. aug. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nos... ahogy elképzelem magam tanárként, hasonló kép jelenik meg előttem, mint amilyen a Harry Potter sorozatban volt Severus Snape... sajna a türelem se az erősségem. Tervezni, taktikázni, elemezni szeretek, de emberekkel foglalkozni nem igazán, nagyon sok megerőltetést jelent, ezért is merült fel, hogy létezik-e olyan ága, ahol valamiképpen tanulmányozhatom a számorma érdekes témákat... mégse kéne úgymond páciensekkel érintkeznem. Tudom, mennyit ronthat, egy nem megfelelő hozzáállású terapeuta, nem akarok felesleges károkat generálni én se.

2018. szept. 2. 01:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Kutató. Elvégzed az alapszakot, elgondolkodsz egy mesteren az éppen aktuális érdeklődési körödnek megfelelően, utána meg jelentkezel egy doktori programra. Egyetem alatt is sok kutatásba be lehet kapcsolódni. De arra ne számíts hogy majd ilyen távdiagnoszta szupersztár leszel, aki kielemez üvegfal mögül embereket, ilyen nem létezik, ráadásul aki diagnosztizál az gyakorló szakember.

Szóval kutatü.

(Egyébként az MBTI-re ne alapozz, nem egy valid teszt.)

2018. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!