Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan derül ki egyetemen...

Hogyan derül ki egyetemen melyek a kötelező tárgyak, ahol van katalógus?

Figyelt kérdés
Hülyén hangzik a kérdés tudom. Nagyon nem értem a rendszert mivel a neptun első féléven megadja a tárgyakat amik nekem vannak és kész. Hogy derül ki számomra, mikből kell kötelezően az adott félévben vizsgáznom, illetve melyik órákon kell feltétlenül megjelennem? Kérlek csak értelmes válaszokat írjatok :)
2018. szept. 1. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Első héten bemész minden órára, és a tanár elmondja a tárgy teljesítésének a követelményeit. Viszont nagyon rossz ómen már most, ha skippelni akarod az előadásokat.
2018. szept. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Hogy vizsgás e egy tárgy, azt a neptun is kiírja, az "alapadatok" fülön.

Elméletileg minden órán kötelező megjelenni, de hogy melyiken lesz katalogus, azt az első órán fogod megtudni.

2018. szept. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
tanártól is függ, hogy ki vezet katalógust. De szerintem nem érdemes erre hajazni, ugyanúgy érdemes bejárni a nem katalógusos órákra is, esélyes, hogy a tanár is "úgy" értékeli majd...
2018. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg csak úgy lehet megtudni, van-e katalógus, ha bemész órára. Egyébként szaktól is függ, érdemes-e bejárni órára, nálunk legtöbb előadáson diafelolvasást tartottak (gazdasági szak). Olvasni meg én is tudok, ráadásul gyorsabban is, mintha az előadást hallgatnám. Ellenben egy mérnökire vagy orvosira erősen ajánlott bejárni.
2018. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első órán mindent elmondanak, de fenn van talán a tárgyhonlapon is (ha nektek van olyan). Az elméleti tárgyaid általában vizsgával végződnek, a gyakorlati tárgyaid és ha vannak, laborjaid házikkal, zhkkal teljesíthetőek. Elméletre nem mindig kell bejárni, gyakorlatokon a legtöbb helyen van katalógus, szóval azt aligha úszod meg. 1-2 kivétel akad, ahol az óra csak konzultációra szolgál, ezért nem kell mindre bejárni, de ez inkább a vége felé szokott lenni.
2018. szept. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :) igen tudom, nem szerencsés órákat lógni az egyetemen, eredendően orvosira mentem volna, ahova most nem vettek fel, de a végső döntésem az lett, nem kezdem el a másik általam bejelölt szakot, csak hogy "legyen valami", mivel valószínűleg így lesz a legtöbb időm az orvosira készülni. Tehát a kérdés mostanra tárgytalan, de köszönöm még egyszer a segítséget. :)
2018. szept. 2. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!