Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre érettségizek infoból....

Jövőre érettségizek infoból. De bevalom gőzöm sincsen hogy az érettségin a szövegszerkesztési feladathoz wordöt vagy Libreofficet használjak. Van akitől azt hallottam hogy aki Libreofice-valkicsit nehezebb megoldaniaz érettségi feladatot mint wordel?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi Szerintetek mi az igazság ebben a kérésben?
2018. szept. 1. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Tölts le egy korábbi érettségit, és oldd meg mindkét programmal. Akkor látni fogod, hogy melyikkel egyszerűbb.
2018. szept. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy Worddel egy minimálisan egyszerűbb megoldani a szövegszerkesztős feladatot. A feladatokat (megérzésem szerint) úgy találták ki, hogy a többség azt fogja választani, így lehet, hogy ami Wordben két kattintás, azt LibreOfficeban keresgélni kell kicsit.


Amit viszont én nehezebbnek látok az az, hogy a LibreOffice-os adatbáziskezelő sokkal barátságtalanabb az Accessél - válogatni viszont nem lehet, hogy ezt ebből a csomagból kérem, a másikat meg amabból.

2018. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2 Köszi a választ. Bár részben azért nem tudtam dönteni mivel a wordnek bár megvan a legújabb 2016-os változata, de már több mint 1,5 éve nem érkeznek rá frissítések Ezért úgy gondoltam ha az érettségin a legfrissebb változattal találkozok és van benne valami újdonság vagy változtatás amit én nem ismerek, az nem biztos hogy sokat segítene. (nem túl jó dolog ha valaki az érettségin ismerkedik meg egy programmal…)

Továbbá mert nekem a 64 bites változat van meg az érettségin meg a 32 bitest kell használni. De ha az accest könnyebb használni mint a LibreOffice adatbáziskezelőjét akkor mégis inkább a wordős szoftvercsomag tűnik a jobb választásnak.

2018. szept. 3. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!