Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi kérdés! Ha tegyük...

Felvételi kérdés! Ha tegyük fel egyedüli jelentkező vagyok egy szakra, felvesznek?

Figyelt kérdés

Szóval én olyan négyes tanuló vagyok. Kinéztem egy szakot, ahová 12 embert felvesznek, de minden évben csak 1-2 jelentkezik a statisztika alapján.

Tegyük fel, a tavalyi ponthatár 370 pont volt, de ha én ez alatt teljesítenék kicsivel, mert mondjuk a matek érettségit kicsit elrontanám, felvennének, ha van elég hely bőven? Tehát lenne rajtam kívül még egy jelentkező, aki mondjuk ír 420 pontot, de nekem 370 alatt van, mindkettőnket felvennék, vagy csak őt?

Remélem érthetően fogalmaztam meg.


2018. szept. 3. 14:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Hiányszakma. Tanári.
2018. szept. 3. 14:19
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem vennének fel, a ponthatár az ponthatár. Az esetleges megmaradt helyeket pedig pótfelvételin ismét meghirdetik, bár ott már csak fizetősre lehet bekerülni, és a ponthatár is magasabb szokott lenni pótfelvételin, nem pedig alacsonyabb.
2018. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Ha a központi ponthatárt nem éred el, akkor nem.

Ha eléred, és van hely, akkor bekerülsz. Feltéve, hogy ennyi emberrel elindítják a szakot.

2018. szept. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!