Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet olyan szakdolgozati...

Lehet olyan szakdolgozati témát választani amelynek nincs igazán szakértő oktatója az egyetemen? (BTK)

Figyelt kérdés
2018. szept. 8. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
A BTK-n nem tudom. Természettudományi területen gyakori, hogy külső szakember a szakdolgozat vezetője, ez esetben valaki az egyetemről konzulensként szerepel, aki figyel az adminisztratív teendőkre.
2018. szept. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. A legtöbb konzulens rugalmas, de nyilván ha pl. egy biokémiai témából akarsz a BTK-n szakdolgozni, azt nem fogják megengedni.
2018. szept. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyilván nem biokémiából akarok :) Magyar szakos vagyok, és egy olyan író műveiről akarok írni, akinek nincs szakértője, vagy egyáltalán szakirodalma Magyarországon.
2018. szept. 10. 18:44
 4/5 anonim válasza:
100%

Èrdemes felkeresni egy neked szimpatikus tanàrodat,ès vele megbeszèlni. Ha ez a tanàr elvàllalja,az mèg kevès,mert az intèzetvezető pl. elutasíthatja.

Azt tapasztaltam,hogy szeretik az oktatòk az ùj ès izgalmas tèmàkat,de ha egyàltalàn nem tud segìteni az adott tanàr,akkor magadra leszel utalva.

2018. szept. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A konzulens tanár, szóval nem hülye, utána tud nézni bármilyen írónak vagy témának. Valószínű, hogy van némi nyelvtudása is, ugyanis nyelvvizsga nélkül nem adnak tanári diplomát (meg másmilyent se). Az egyáltalán nem kizáró ok egy szakdogatémánál, hogy nincs hozzá magyar nyelvű szakirodalom. Ha te ezt így vállalod, akkor nagy valószínűséggel vállalni fogja a tanár is. A szakdogát nem ő fogja megírni, hanem te, ő csak átnézi és ahol szükséges, ott javaslatokat tesz, hogy mit változtass rajta. Én az alapszakos szakdogámat olyan témából írtam, amihez szinte egyáltalán nem volt semmiféle konkrét szakirodalom semmilyen nyelven, csak azokat a szövegeket használtam, amiket elemeztem, meg némi általános szakirodalmat. Engem ez a téma érdekelt, és találtam olyan konzulenst, akit szintén érdekelt, úgyhogy simán bevállaltam így.
2018. szept. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!